Spišiaci naďalej s nedobytnou pevnosťou, v úžasnej forme sú nezlomní Banskobystričania (súhrn 29. kola Tipos extraligy)

Na snímke gólová radosť hráčov Michaloviec v zápase 28. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce v Košiciach 22. decembra 2023. FOTO TASR - František Iván

HKM Zvolen – HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1

Trápiaci sa Zvolenčania stále pod vedením dočasného trénera Norberta Javorčíka napokon preskočili mikulášsku prekážku. Nehrali však oslnivo, lež predvedčivo. Išli ako prví do vedenia, keď v 10. min. prekonal Krasikova Hecl. Liptáci boli strelecky aktívni, domácich prestrielali, no z gólu sa radovali až v úvode 3. tretiny, po Réwayovej asistencii sa presadil Avcin. O minútu už ale HKM znova vyhrával, keď sa 1. tohtosezónnym gólom odprezentoval útočník Kolenič. Zvolen si už výhru uchránil, ale od presvedčivého víťazstva to malo praďaleko.

HK Poprad – HC´05 Banská Bystrica 2:3 pp.

„Kamzíci“ vyhrávajú kade chodia, no Banskobystričanov nevedia zdolať. Nepodarilo sa im to ani na Štefana pred 3282 divákmi, keď mali súpera v dvojgólovom manku, o čo sa gólmi v úvodnej tretine postarali Dmowski s Urbánkom. Poprad hral dobre, účelne, no hostia predsa len znížili, keď sa v 28. min. krásnou individuálnou akciou prezentoval Bačík. Domácich dlho držal v hre aj maďarský brankár Vay, no nakopon bol prikrátky v 59. min. na presné zakončenie Horu. Domácu skazu dokonal v predĺžení v čase 63:16 útočník Vela. „Barani“ tak vyhrali aj 8. zápas v rade.

HC Slovan Bratislava – HC Mikron Nové Zámky 2:0

V súboji mužstiev zo spodu tabuľky sa hral svižný hokej. Belasí išli po štyroch prehrách jasne za víťazstvom. Ich úloha – čím skôr rozhodnúť, sa im aj podarila, nakoľko už na začiatku 15. min. vyhrávali po góloch legionárov Findlaya s Pecararom. Následne sa strhol súboj brankárov o lepší zákrok. Hosťujúci Kantor je kvalita sama o sebe, no prekonával sa aj domáci Godla, ktorý si napokon pripísal prvé čisté konto v sezóne – zaslúžene. Slovan sa tak pod vedením trénera Petra Oremusa na 3. pokus dočkal víťazstva a aspoň trochu si tabuľkovo pomohol.

Program 30. kola Tipos extraligy (štvrtok 28. 12. 2023): Spišská Nová Ves- Michalovce, Humenné – Košice, Nové Zámky – Trenčín, Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica, Slovan – Nitra, Zvolen – Poprad.