Potrebuje váš čas a trpezlivosť
Po svojich vlčích predkoch zdedili nezávislosť. Vlčiaka silou k ničomu nedonútite, počas výcviku sa tak vyhnite čisto tvrdému prístupu. Môže sa stať, že jediná zlá skúsenosť psa odradí od pokroku. Počas výcviku potrebuje vašu trpezlivosť a odhodlanosť.
Vlčiaci nie sú hlúpi, práve naopak. Prekvapia vás kreativitou. Ľahko uchmatnú jedlo zo stola aj priamo z detského kočíka, dávajte si na nich pozor. Pri správnom tréningu ich našťastie viete toto správanie odnaučiť.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Po vlčích predkoch je toto plemeno prirodzene bojazlivé a plaché, čo vám pri kontakte s ďalšími psíkmi môže spôsobovať problémy. Mladý vlčiak potrebuje správnu socializáciu, ktorá jeho plachosť odbúra.
Čo robiť? Jednoducho ho berte všade so sebou. Do mesta, lesa, na nákupy aj dovolenky. Pri kontakte s ďalšími ľuďmi a zvieratmi ho naučíte všetko, čo potrebujete a za odmenu dostanete spoľahlivého a verného partnera, ktorý vám nebude robiť problémy. Dávajte si akurát pozor pri kontakte s jedincami rovnakého pohlavia. Je pravda, že sa veľmi nemusia.
Na čo si dať pri kúpe pozor
Hodia sa do rodiny, ako pastierske aj asistnečné psy. V porovnaní s inými plemenami však vyžadujú veľa času a pozornosti. Ak na vlčiaka nebudete mať čas, porozmýšľajte radšej nad iným plemenom.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Československí vlčiaci sú väčšinou zdraví a možno konštatovať, že majú silný korienok. Ak ich niečo trápi, je to dysplázia bedrových kĺbov, na ktorú je náchylný aj ich predok nemecký ovčiak.
Pokiaľ však kúpite psíka z chovateľskej stanice, na toto ochorenie budú rodičia testovaní. Pokiaľ budete chcieť psíka či sučku uchovniť, zadovážte si v prvom roku života RTG snímky všetkých kĺbov.
Zdroje: cvs.sk, zoohit.sk, staritup.sk