fbpx

Slovenskí reprezentanti na úvod svetového šampionátu podľahli Nemcom. Hudáček: Disciplína nebola dobrá, dostali sme 6 gólov, ďalší zápas nemôže byť taký

ČR hokej MS2024 Ostrava B Skupina SR Nemecko Slovensko - Nemecko Na snímke slovenskí hokejisti zľava Martin Fehérváry, Peter Čerešňák a Matúš Sukeľ v zápase základnej B-skupiny Slovensko - Nemecko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave v piatok 10. mája 2024. Zdroj: TASR

Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali v úvodnom zápase B skupiny majstrovstiev sveta s Nemeckom v gólovo bohatom zápase 4:6. Zverenci trénera Craiga Ramsayho nepodali očakávaný výkon, doplatili hlavne na nedisciplinovanosť a slabšiu hru v defenzíve. Góly Slovákov strelili postupne Hrivík, Feherváry, Hudáček a Sukeľ. Smerom do ďalšieho zápasu, ktorý odohráme v nedeľu 12. mája 2024 o 12:20 h proti Kazachstanu máme čo zlepšovať. Náš výkon musí spĺňať diametrálne odlišné parametre.

V Ostravar Arene to to bol do polovice zápasu bezgólový zápas. Podchvíľou mali navrch hráči Nemecka, ktorí boli živí, aktívni, výdatne korčuľovali. Do vedenia išli v našom oslabení, keď najprv brankára Škorvánka prekonal Kahun (po spornej situácii) a následne presne namieril Muller. Do záveru prostrednej tretiny ešte stihli gólovo odpovedať Hrivík, ktorý z uhla zaskočil brankára Grubauera a obranca Fehérváry, ktorý sa presadil prudkou strelou od modrej. Predsa však ešte v závere tretiny skóroval Kalbe po zmätkoch v našej defenzíve – 2:3.

Do záverečnej tretiny sme išli s jasným imperatívom vyrovnať, ale stal sa presný opak – v 45. min. zvýšil na rozdiel dvoch gólov Michaelis. Do zápasu nás vrátil gól Hudáčka, po peknej práci Slafkovského, ale z prípadného vyrovnania nebolo nič. A to preto, že sa ešte presne trafili Pfoderl a Eder. V úplnom závere kozmeticky zmiernil našu prehru gólom zblízka Sukeľ – 4:6.

V zápase boli dve sporné situácie – 1. gól Nemecka padol po kontakte útočiaceho hráča s našim brankárom Škorvánkom. Slovenská lavička si po ňom aj zobrala trénerskú výzvu, no po nej išla len do oslabenia 3:5 a padol v ňom druhý nemecký gól. Naopak, náš potencionálny gól Hrivíka na priebežných 3:4 neplatil, nakoľko predtým puk opustil puk z Čerešňákovej čepele útočné pásmo.

Libor Hudáček, autor gólu na 3:4 po zápase hovoril o prílišnej premotivovanosti Ramsayho mužstva.

„Boli sme premotivovaní, prepadávali sme, oni to hrali šikovne, boli spolu piati vo formácii. My sme sa niekedy zabudli a neboli sme tam, kde sme mali byť. Čo sa týka 1. inkasovaného gólu, ja tomu nerozumiem, prečo ten gól platil. Hráč súpera hral do betónu a do lapačky, chcel dať gól bez puku a zamedzil brankárovi k zákroku. Tá naša trénerská výzva bola potom v poriadku a nechápali sme, že gól napokon uznali.“