fbpx

Slovenka z Istanbulu: Slováci sem chodia na TRANSPLANTÁCIU VLASOV v húfoch. Ušetria tisíce, takto to celé prebieha

Reklama
Ilustračný obrázok. Zdroj: Freepik

Treba povedať, že ide o zákrok s lokálnou anestézou, a teda riziká sú oveľa nižšie ako pri tej celkovej, no aj tak je potrebné informovať lekára o každom zdravotnom probléme, alergii a podobne. Týždeň pred zákrokom treba vysadiť všetky lieky, vitamíny, prestať fajčiť, piť a deň predtým nepiť kávu.

V deň zákroku ti lekár na klinike spraví vstupnú prehliadku, ktorá zahŕňa meranie tlaku, odber krvi a „pokec“. Budú sa ťa pýtať na zdravotnú anamnézu, prekonané ochorenia, operácie a podobne.

Pri prehliadke lekár reálne zhodnotí v akom stave sú vaše vlasy, koľko štepov sa dá reálne transplantovať (v priemere to býva okolo 3 500 – 4 500) a načrtne ti, kde dostanete štepy tak, aby to pôsobilo čo najprirodzenejšie a najsymetrickejšie.

Potom ťa vezmú do sterilnej izby, podobnej operačnej miestnosti, kde stráviš asi 8 hodín. Samotná transplantácia je dlhý proces a treba rátať s tým, že na klinike stráviš väčšinu dňa.

Najviac klientov zaujíma odpoveď na otázku, či ide o bolestivú procedúru. V podstate ide o takmer bezbolestný zákrok, pričom najhoršia býva práve lokálna anestézia, ktorá sa podáva injekčne priamo do miesta odberu. Muži všeobecne znesú menej bolesti ako ženy, čo je už dnes vedecky podložené, takže sa na to treba psychicky pripraviť. Ak príde klient do Istanbulu s mojou asistenciou, som po celý čas zákroku pri ňom (čo normálne kliniky nechcú povoliť a na operačke ste sami) a podávam mu informácie, prekladám, čo hovorí lekár – skrátka som mu aj psychickou oporou.

Vlasové korienky si predstav ako sadenice

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4 5 6
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie