Slovan so 6. skalpom po sebe, Košice zabrali naplno proti zdecimovaným Michalovciam (súhrn 34. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava Samuel Solenský a brankár Vladimír Glosár (obaja Michalovce) a Charles Berger (Košice) v zápase 34. kola hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice v Michalovciach v nedeľu 7. januára 2024. FOTO TASR - Roman Hanc

HC 19 Humenné – HK Spišská Nová Ves 1:3

Nováčik z Humenného je taktiež v zložitej situácii, čo sa týka zdravotného stavu hráčov. Aj jemu vypadlo veľmi veľa hráčov, napríklad obidvaja brankári, a tak išiel opäť do bránky Boľo. Toho už v 3. min. prekonal Burgess. Vyrovnanie statočne bojujúcich domácich prišlo v 35. min. z hokejky Pereskokova. Vedúci Spišiaci však potvrdili svoju suverenitu a v závere predsa strhli zápas na svoju stranu – Kerbashian v 54. min. a hneď vzápätí Vandas rozhodli o tom, že hostia majú na vedúcej priečke už 13-bodový náskok!

Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 3:4

Dlho-predlho to vyzeralo tak, že 3 body v nedeľu ostanú pod hradom Matúša Čáka. Domáci išli do 2-gólového vedenia po zakončeniach Škvareka s Ahlom. Na zníženie Lukošíka ešte odpovedal gólom D. Hudec – 3:1. Veľmi zásadný bol gól do šatne od Ranforda na konci prostrednej tretiny. V tej záverečnej sa potom do Lacouveého siete presadili Takáč s Lukošíkom a Belasí tak dokráčali už k 6. víťazstvu v sérii. Zdá sa, že príchod trénera Petra Oremusa mužstvu náramne pomohol.

HK Nitra – HKM Zvolen 5:1

Corgoni po nedávnej kritike od svojho trénera Antonína Stavjaňu potrebovali zabrať pred domácim publikom. A to sa im aj podarilo, keďže mali raketový štart. Už po minúte a pol otvoril skóre zblízka na dvakrát Harper a síce hosťujúci Gabor po peknom sóle cez nitriansku obranu znížil, hneď vzápätí odpovedal kanonier Buček a nikým nepokrytý prekonal Kupského. Tento už 20-gólový najlepší strelec súťaže hneď na začiatku záverečnej tretiny pridal ďalší gól, v presilovke sa presadil aj Jackson a v závere do prázdnej bránky obranca Bača. Hráčom HKM chýbala iskra, dynamika, podali ďalší z nepresvedčivých výkonov.

Program 35. kola Tipos extraligy (piatok 12. januára 2024): Spišská Nová Ves Nitra, Michalovce Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš Poprad, Nové Zámky Humenné, Slovan Košice, Zvolen Trenčín.