fbpx

Slovan pod novým trénerom prehral s Nitrou, Michalovce zaokrúhlili šnúru víťazstiev na číslo 10 (súhrn 27. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava Alex Cotton (Nitra) a Samuel Takáč (Slovan) počas zápasu 27. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Nitra 20. decembra 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Hokejová Tipos extraliga pokračovala po decembrovej reprezentačnej prestávke svojím 27. kolom. Sériu prehier v ňom natiahli Košice, Nové Zámky či Slovan Bratislava, ktorému (zatiaľ) nepomohol ani príchod trénera Petra Oremusa. Naopak, neskutočne „šliapu“ Michalovce.

27. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava – HK Nitra 3:5

Výborný hokej v Bratislave videlo 4244 divákov. Nadchol. Belasí už po vedením nového trénera Petra Oremusa viedli na začiatku 23. min. 2:0 po góloch Ahnelowa s Ranfordom. Potom si však hlavné zápasové slovo zobrali Corgoni, ktorí brankára Coreaua zasypali 4 gólmi – postupne sa presadili Gajdoš, Cotton, Buček a Bubela. Iskierku bodovej nádeje pre Slovan vykresal v 45. min. gólom legionár Poirier, v závere však výsledok do konečnej podoby dokreslil Jackson. Slovan tak ostáva na nelichotivom 11. mieste.

HK Dukla Michalovce- Dukla Trenčín 5:2

Marš Zemplínčanov pokračuje. Zverenci trénera Petra Kúdelku sú nezastaviteľní, v stredu vyhrali už 10. zápas v sérii. Tentokrát sa k 3 bodom dopracovali aktívnym, celoplošným hokejom. Po 2 tretinách viedli 3:0, keď sa 2- krát presadil legionár Santos a presným zásahom sa uviedol aj Solenský. Hostia začali na začiatku záverečnej tretiny sťahovať náskok domácich, po zásahoch Piotronira s Giľákom bolo razom všetko otvorené. O prípadnom vyrovnaní však nechcel počuť Santos, ktorý dokonal svoj hetrik. Konečné skóre pečatil Valach. Michalovce tak z 3. miesta tabuľky strácajú už len bod na 2. Košice.

HK Poprad – HK 19 Humenné 6:0

Podtatranci pred reprezentačnou prestávkou ťahali sériu víťazstiev, až prehrali v Banskej Bystrici. Nenechali sa však odradiť a nováčika na vlastnom ľade doslov „sfúkli“. Hetrikovým hrdinom večera bol reprezentant Kukuča. Okrem neho prekonali brankárov Kozla s Galimovom Coulter, Mlynarovič a Dmowski. Maďarský brankár Vay si udržal čisté konto. Poprad si tak bodovo polepšuje a situáciu na čele súťaže ešte akiste zdramatizuje.

HK 32 Liptovská Mikuláš – HC Košíce 4:1

Po tomto zápase sa dá smelo napísať, že úradujúci majster sa ponoril do výsledkovej krízy. Prehral už 6. zápas v rade, čo u neho nebolo zvykom.