Slovákov čaká zápas roka: Bude sa postupový chlieb lámať dnes v Luxemburgu?

Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

V zálohe by sme mali podržať Juraja Kucku. Hráčovi Slovana  nevyšiel úplne k spokojnosti zápas v Porte, kde išiel dole z trávnika cez polčas. No jeho fyzickú hru, súbojovosť a doplnenie útočnej formácie budeme potrebovať. Odľahčí tak Stanislava Lobotku, ktorý sa môže venovať robote, ktorú robí najlepšie. Svetovo. Rola tvorcu hry opäť pripadne Ondrejovi Dudovi. Musí to byť jeho zápas. Nesmie kaziť, lež produktívne tvoriť, zakladať a prípadne zakončovať naše útočné akcie.

Na snímke uprostred slovenský futbalista Dávid Ďuriš počas tréningu pred zápasom J-skupiny kvalifikácie ME 2024 Luxembursko – Slovensko v Luxemburgu 15. októbra 2023. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Jedna zmena bude v útočnej formácii podľa viacerých indícií. Na pravom krídle by mal opätovne dostať príležitosť Ivan Schranz, od ktorého budeme potrebovať tentoraz už aj ofenzívnu nadstavbu. Možno strelený gól. Jednoducho musí byť viac výrazný v ofenzíve, ako v piatok. Podobne ako Róbert Boženík na hrote útoku. Toto môže byť zápas, kde sa mu zadarí a strelecky sa v reprezentácii nanovo prebudí. Má na to všetky adekvátne predpoklady. Na ľavom krídle si vypýtal miestenku v zostave Tomáš Suslov. Správne drzý futbalista v druhom polčase v Porte rozhýbal našu hru, bol aktívny, smelý, pýtal sa do zakončenia. Áno, podchvíľou hral na seba, no jeho prieniky, kľučky a aktívna práca nám môžu priniesť gólový úžitok. Poďme si preň.

Predpokladaná zostava Slovenska: Dúbravka – Pekarík, Gyombér, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka – Schranz, Duda, Suslov – Boženík.

Zápas kvalifikačnej J skupiny Luxembursko – Slovensko sa odohrá v pondelok 16. 10. 2023 o 20:45 h. Rozhoduje ho Španiel Sanchez.