Slováci v NHL začali sezónu senzačnými asistenciami. Slafkovský: Stále pracujem na svojej hre

Zdroj: FOTO TASR/Martin Baumann, Koláž: istream.sk

Traja slovenskí hokejisti bodovali v noci na štvrtok v šesťzápasovom programe zámorskej NHL. Adam Ružička prispel asistenciou k víťazstvu Calgary nad Winnipegom 5:3, z asistencie a výhry svojho tímu v úvodnom zápase sezóny sa tešil aj Tomáš Tatar z Colorada, ktoré triumfovalo v Los Angeles 5:2. Gólovú prihrávku zaznamenal aj Juraj Slafkovský, ktorého Montreal prehral v Toronte 5:6 po samostatných nájazdoch.

V zápase Vancouver – Edmonton zažiarili domáci útočníci Brock Boeser a J. T. Miller. Boeser prispel k vysokému víťazstvu Canucks 8:1 štyrmi gólmi, Miller nazbieral päť kanadských bodov za gól a štyri asistencie.

Slafkovský nastúpil na krídle druhej formácie a na ľade odohral celkovo 15:25 minút. V zápase si pripísal aj plusový bod, jednu strelu na bránku a tri bodyčeky. V 22. minúte sa zapojil do prečíslenia, v ktorom bekhendom posunul puk pred bránku na Alexa Newhooka, ktorý strelil svoj prvý gól v drese Canadiens. Hostia síce viedli 2:0 aj 5:3, no napokon si v súboji dvoch historicky najúspešnejších klubov pripísali iba bod. „Javorové listy“ vyrovnali aj vďaka hetriku Matthewsa na 5:5 a v samostatných nájazdoch sa presadil iba Mitch Marner. Pre Matthewsa to bol už druhý hetrik v úvodnom zápase sezóny, prvý dosiahol ako nováčik v roku 2015. Duel spestrila aj pästná výmena Ryana Reavesa s Arberom Xhekajom.

Hráči Bostonu zdolali na domácom ľade Chicago 3:1. Dvomi gólmi sa v drese Bruins zaskvel český útočník David Pastrňák. Jediný gól hostí zaznamenal Connor Bedard, no jeho presný zásah zo 6. minúty Blackhawks napokon nepomohol.

Do novej sezóny víťazne vstúpili aj hráči Caroliny, ktorí si doma poradili s Ottawou 5:3. V ofenzívne ladenom zápase videli diváci celkovo 72 striel na bránku (42:30) i dva góly v oslabení (1:1).

Okrem Boesera, ktorý dosiahol bilanciu 4+0, mal na presvedčivom víťazstve Vancouveru nad Edmontonom výrazný podiel aj jeho spoluhráč J. T. Miller. K jednému gólu pridal štyri asistencie. Najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny Connor McDavid prihral Leonovi Draisaitlovi na jediný gól hostí.