Slafkovský sa pobil a rozhodol v nájazdoch, Fehérváry krásne asistoval

Slovenský hokejista v drese Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (vľavo) a brankár Montrealu Cayden Primeau sa tešia z výhry v zápase zámorskej NHL Buffalo Sabres. Zdroj: FOTO TASR/AP

Miloš Kelemen sa objavil v zostave Arizony, no Coyotes prehrali v Bostone 3:5. Dva góly a asistenciu zaznamenal hviezdny český útočník Bruins David Pastrňák. Kelemen dostal minimum priestoru, na ľade bol 6 minút a 10 sekúnd a za tento čas stihol jeden hit a jednu strelu. “Páčil sa mi náš výkon, Linus Ulmark (31 zákrokov) chytal fantasicky, ‘Pasta’ bol skvelý,” povedal tréner “medveďov” Jim Montgomery. Coyotes prehrali druhýkrát za sebou po päťzápasovej víťaznej sérii. Boston vyhral nad Arizonou desaťkrát v sérii a 20 z posledných 21 duelov.

Patrick Kane strelil prvý gól v drese Detroitu, ale Red Wings prehrali s Ottawou 1:5. Americký útočník nastúpil v drese “červených kridel” druhýkrát po tom, ako 28. novembra podpísal ročný kontrakt. Duel nedohral kapitán Detroitu Dylan Larkin, ktorý po náraze od Mathieua Josepha v prvej tretine ostal nehybne ležať na ľade niekoľko minút. Na ploche sa objavili aj nosidlá, ale Larkin sa napokon za pomoci lekárov postavil na korčule a za pomoci odišiel do šatne.

Joseph dostal pôvodne trest na päť minút a do konca zápasu, ale po vzhliadnutí videa mu zmenili trest na menší za hrubosť a trest do konca zápasu dostal útočník Red Wings David Perron za krošček na Arťoma Zuba. Gól a asistenciu zaznamenali Claude Giroux a Vladimir Tarasenko, 100. víťazstvo v kariére vychytal Joonas Korpisalo (30 zákrokov).

Toronto zdolalo Nashville 4:0, keď dvakrát skóroval Auston Matthews a prvé čisté konto zaznamenal Iľja Samsonov. Ruský brankár nastúpil prvýkrát od 24. novembra, na jedenásty shutout v kariére mu stačilo 18 zákrokov.

Prvú prehru vonku v sezóne utrpeli hokejisti Los Angeles, keď podľahli New Yorku Islanders 2:3 po predĺžení. V trinástej sekunde extračasu rozhodol o víťazstve “ostrovanov” Jean-Gabriel Pageau. Kings viedli 2:0, ale ich séria víťazstiev na klziskách súperov sa zastavila na čísle 11. Je to rekord NHL v počte úspechov vonku od začiatku sezóny a na vyrovnanie najlepšieho zápisu v akejkoľvek časti sezóny chýbal Kings ešte jeden triumf vonku.

NHL – výsledky:
Boston – Arizona 5:3, Dallas – Vegas 1:6, Calgary – New Jersey 2:4, Washington – New York Rangers 4:0 /M. FEHÉRVÁRY 0+1/, Toronto – Nashville 4:0, Detroit – Ottawa 1:5, Buffalo – Montreal 2:3 pp a sn /rozhodujúci sam. nájazd J. SLAFKOVSKÝ/, New York Islanders – Los Angeles 3:2 pp, Chicago – St. Louis 3:1, Colorado – Philadelphia 2:5, Vancouver – Carolina 4:3, Seattle – Tampa Bay 3:4 pp