Slafkovský sa pobil a rozhodol v nájazdoch, Fehérváry krásne asistoval

Slovenský hokejista v drese Montrealu Canadiens Juraj Slafkovský (vľavo) a brankár Montrealu Cayden Primeau sa tešia z výhry v zápase zámorskej NHL Buffalo Sabres. Zdroj: FOTO TASR/AP

V súboji Slovákov sa tešil Šimon Nemec proti Adamovi Ružičkovi, New Jersey zvíťazilo v Calgary 4:2. V drese Flames mal nastúpiť aj útočník Martin Pospíšil, ale napokon duel vynechal pre chorobu. Devils natiahli víťaznú sériu na tri zápasy, dvoma gólmi im k tomu pomohol kapitán Nico Hischier. Jesper Bratt pridal ku gólu aj asistenciu, Vítek Vaněček zaznamenal 23 úspešných zásahov.

“Snažíme sa zlepšovať a posúvať našu hru na vyššiu úroveň. V poslednom čase sa nám to darí. Podali sme komplexný výkon,” povedal Hischier. Za “plamene” sa presadili v oslabení Jegor Šarangovič, ktorý skóroval proti bývalému tímu. Do Calgary prišiel na konci júna výmenou za Tylera Toffoliho. Na 2:3 znížil Nazem Kadri, ale Hischier uzavrel skóre gólom do prázdnej bránky. Zo Slovákov sa do štatistík nezapísal ani jeden, Nemec bol na ľade 18 a pol minúty, mal mínusový bod a na súperovu bránku vyslal jednu strelu. Ružička nastúpil v štvrtej formácii, hral 9 a pol minúty, mal takisto mínusku a strelu.

Tampa Bay v zostave aj s Erikom Černákom uspela na ľade Seattlu 4:3 po predĺžení. O víťazstve Lightning rozhodol svojim druhým gólom v zápase najproduktívnejší hráč NHL Nikita Kučerov (19+28, 47 bodov). Gól mu ako na podnose pripravil rýchlonohý Brendon Hagel. “Hags preletel okolo všetkých a našiel ma voľného. Mne už stačilo len umiestniť puk do bránky,” povedal Kučerov, ktorý okrem gólov zaznamenal aj asistenciu.

“Blesky” sa v predĺžení ubránili minútu a 44 sekúnd pri vylúčení Anthonyho Cirelliho. Seattlu sa nedarí, prehral siedmy zápas za sebou a navyše prišiel o brankára Philippa Grubauera, ktorý inkasoval dva góly z 23 striel a pre zranenie dolnej časti tela odchytal len dve tretiny. Medzi žrďami ho nahradil Joey Daccord.

“Prežívame náročné obdobie, nie je to nič príjemné. Musíme otočiť stranu a naladiť sa na víťaznú vlnu,” povedal útočník Kraken Jordan Eberle, ktorý mal dve asistencie. Černák bol s časom 20:02 tretí najvyťažovanejší obranca “bleskov”, zapísal si jeden hit a jednu strelu. Kraken pred zápasom opäť povolali z farmy útočníka Mariána Studeniča, ale ten bol len zdravý náhradník.

Tomáš Tatar s Coloradom nestačil doma na Philadelphiu 2:5. Flyers natiahli víťaznú sériu na štyri zápasy, k čomu prispel najmä dvojgólový Travis Konecny. V bránke bol spoľahlivý Carter Hart, autor 36 zákrokov. “Solídne víťazstvo vonku, každý k tomu prispel svojim dielom. Hrali sme proti silnému tímu, ale neboli sme z nich ohromení a hrali sme si svoju hru,” chválil výkon svojich zverencov tréner “letcov” John Tortorella.

Tatar nastúpil v treťom útoku, ale počas 12 a pol minúty sa nepresadil a mal len jeden mínusový bod. Tridsaťdvaročný slovenský krídelník stále čaká na prvý gól v drese Colorada, neskóroval už 25 zápasov v tejto sezóne. Jeden z gólov “lavín” strelil Nathan MacKinnon a bodoval v jedenástom zápase za sebou.