Skvelý vstup Slovákov na Nemeckom pohári: Gólová smršť z ich hokejok nadelila Rakúsku sedmičku

Zdroj: FOTO TASR/SZĽH/Andrej Galica

Slovenskí hokejoví reprezentanti odštartovali novembrový Nemecký pohár vo veľkom štýle. Súpera z Rakúska zdolali vo štvrtok na obed vysoko 7:1. Výsledok z mesta Landshut je absolútne zaslúžený, nakoľko zverenci trénera Craiga Ramseyho odohrali výborný zápasový part a boli nebývale strelecky efektívni. Na niektoré ich učebnicové akcie sa bola radosť pozerať.

Kombinácie ako z veľkej hokejovej knihy

Podobné turnaje prinášajú so sebou určité špecifiká. Predsa len, hráči sa spolu vidia po dlhom čase, nie sú plne zohratí a môže to vypáliť skutočne všelijako. Slováci však vo štvrtok predviedli výkon a akcie, akoby spolu hrávali týždeň čo týždeň. Častokrát sa videli doslova naslepo a posielali si ideálne puky do jazdy, či na zakončenie.

Naši reprezentanti nastúpili v bránke s Hlavajom, ale ten nemal v prvej tretine takmer žiadnu prácu. Naopak, v 8. min pri Baumgartnerovom vylúčení sa natlačil do bránkoviska Faško – Rudáš a pred odkrytou bránkou našiel voľného Takáča – 1:0. V 13. min posielal obranca Beňo puk na Madlenerovu bránku a pred brankárom Rakúska puk tečoval Baláž. 3. gól strelil v 15. min Okuliar, keď dostal spoza bránky ideálny puk a prestrelil brankárov postoj. Prvotretinovú smršť dokonal v 16. min Baláž, keď zakončil úspešne brejk po prihrávke Minárika – 4:0.

Do 2. tretiny súper vymenil brankára, do bránkoviska išiel Muller. Rakúsko znížilo v 25. min, keď puk za Hlavajov chrbát dotlačil Feldner. Naše chvíle nadišli po polhodine hry. V 34. min bol vylúčený Huber a hrali sme presilovku. Puk putoval po osi Paulovič- Čerešňák – Cingel a posledne menovaný ho uložil do horného rohu bránky – 5:1. Už po pár sekundách od tohto gólu vznikla skrumáž pred Mullerom, vynašiel sa v nej Hrehorčák, ktorý posunul puk na Okuliara, ktorý trafil sieť – 6:1.

Záverečná tretina akoby sa len dohrávala. V 42. min sa ešte presadil Faško – Rudáš, keď sa natlačil do bránkoviska a pomedzi betóny stanovil konečné skóre: Slovensko – Rakúsko 7:1. Taký dominantný a gólovo pestrý zápas z našej strany sme akiste nečakali.