Skvelý brankár Dúbravka vychytal čisté konto a pokoril potápajúci sa Manchester United

Slovenský brankár Newcastle Martin Dúbravka reaguje v zápase 4. kola anglického Ligového pohára Manchester United - Newcastle United v Manchesteri 1. novembra 2023. Zdroj: FOTO TASR/AP

Brankár Dúbravka v hosťujúcom drese nemal veľa roboty. V 13. min s prehľadom chytil strelu stredopoliara Casemira z diaľky. V závere polčasu sa pre zmenu zaskvel po krížnej rane Mounta, ktorú vyrážal na roh. V druhom polčase vyriešil niekoľko drobných akcií domácich United. Okrem spoľahlivých zákrokov hral aj výborne nohami a bol výpomocný pri rozohrávke a otváraní útoku. Dokumentoval svoju dobrú formu a nastavenie, síce v Premier League robí len náhradníka. Brankárskou jednotkou Newcastle je Angličan Nick Pope.

Po zápase sa vo veľkom krititoval domáci tréner Erik ten Hag, ktorý to má v klube podľa všetkého nalomené. Témou najbližších dní môže byť aj jeho prípadný odchod z trénerskej lavičky United. Kritizovaní sú aj viacerí hráči – Casemiro, Bruno Fernandes, Martial, Rashord…

Slovenských fanúšikov však zaiste potešilo, že Slovák Dúbravka dostal pred blížiacim sa novembrovým reprezentačným zrazom zápasovú šancu. V stredu však nebol sám. Príležitosť v bránke FC Fulham dostal aj Marek Rodák, ktorý s mužstvom vyhral na trávniku Ipswichu Town 3:1 a takisto postúpil s mužstvom do štvrťfinále Carabao Cupu. Pre Rodáka išlo už o 3. tohtosezónny pohárový štart. Aj on je, podobne ako Dúbravka, len dvojkou svojho mužstva. V ligových zápasoch pred ním dostáva príležistosť Nemec Bernd Leno.