Skvelí Nitrania ako prví dobyli Spiš Arénu, Košice vyhrali na ľade Slovana (súhrn 35. kola Tipos extraligy)

Na snímke hráči Nitry sa tešia z gólu v zápase 34. kola hokejovej Tipos extraligy a Alex Breton (Slovan) a Liam Pecararo (Slovan) v 35. kole Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HC Košice 12 januára 2024 v Bratislave. Zdroj: FOTO TASR/Henrich Mišovič, Pavel Neubauer

V poradí 35. kolo Tipos extraligy prinieslo niekoľko zaujímavých zápasov. Zaujala prehra Spišskej Novej Vsi, ktorá nevyhrala 17. domáci zápas v sezóne a neprekonala tak rekord Zvolena. V ďalšom ťaháku Slovan Bratislava po 6 predchádzajúcich výhrach tentoraz prehral, keď ostal na štíte Košičanov.

35. kolo Tipos extraligy:

HK Spišská Nová Ves – HK Nitra 2:4

Domáca víťazná šnúra Spišiakov skončila. Zverenci trénera Vlastimila Wojnara pritom išli do vedenia už v 6. min. po góle Vandasa, na ktorý odpovedal Čederle. Aktívnejší domáci išli do opätovného náskoku v 11. min., keď sa krásnou individuálnou akciou predviedol útočník Džugan.

Potom však už padali puky len do Melicherčíkovej siete. Vyrovnal v 27. min. Bubela, v 51. min. svojim 21. sezónnym gólom zavelil k obratu kanonier Buček a posledné slovo patrilo Lackovi. Zápas sledovalo 4118 divákov. Domáci majú na čele stále 10- bodový náskok, Nitra poskočila na 5. priečku.

HC Slovan Bratislava – HC Košice 1:4

Pred 8165 divákmi v hľadisku sa hral rýchly, dynamický hokej, pričom lepšie sa v zápase javili hostia. Tí aj išli do vedenia, keď sa v 26. min. presadil muž zápasu, bývalý Slovanista Breton. V 39. min. zvýšil náskok Oceliarov krídelník Rogoň, no ešte do prestávky znížil obranca Golian.

V záverečnom dejstve sme videli 2 góly – opäť sa presadil obranca Breton, ktorý v 48. min. asistoval aj na presný zásah Slovákovi, ktorý prišiel do Košíc na mesačné hosťovanie z Nitry. Hokejisti HC Košice tak vyhrali aj 3. vzájomný zápas so Slovanom a vari dali zabudnúť na predchádzajúce ťažké obdobie poprepletané početnými prehrami.

HK Dukla Michalovce – HC´05 Banská Bystrica 6:4

Gólovo bohatý, prudko ofenzívny zápas. 1. tretina skončila nerozhodne, skóre otváral hosťujúci Gašpar, odpovedal Američan Heard. Prostrednú tretinu ovládli hostia, nakoľko na jej konci vyhrávali 4:2 po presných zásahoch Turbulla, Bíreša a Výhonského.

Rozhodujúce bolo záverečné dejstvo, v ktorom zverenci trénera Petra Kúdelku zaznamenali fenomenálny obrat – brankára Belányiho postupne prekonali Acolaste, Buc, Bodák a v samom závere pečatil výhru domácich do prázdnej bránky obranca Jasečko. Hostia spod Urpína si môžu spytovať svedomie, nakoľko v zápase neudržali nádejné vedenie.