Problém nie je iba s jedlom
Peaty sa pridal k rastúcemu počtu atlétov, ktorí sa na organizátorov sťažujú. Minulý týždeň bol napríklad videný Thomas Ceccon, držiteľ zlatej medaily v plávaní, ktorý sa šiel radšej popoludní vyspať do parížskeho parku, než by zostával na izbe.
„Nie je tam nikde klimatizácia a jedlo je tiež zlé,“ vysvetlil.
„Doma obvykle popoludní spím. Tu nemôžem, medzi tým všetkým hlukom a horúčavou,“ dodal.
Po obhajobe olympijského zlata sa ozvala aj austrálska plavkyňa Ariarne Titmus. Tvrdí dokonca, že by dokázala prekonať svetový rekord, keby mala k dispozícii lepšie ubytovanie.
„Je náročné podať dobrý výkon, keď žijete v olympijskej dedine,“ povedala po pretekoch.
Dvadsaťročná tenisová hviezda Coco Gauffová uviedla, že v olympijskej dedine zostala z amerického tímu ako jediná – ostatné tenistky vraj „ušli“ do hotela.
Rozvŕzané postele a krádeže
Postele sú ďalšou kontroverznou položkou v olympijskej dedine. Podľa športovcov sú príliš nepohodlné. Lôžka s kartónovými rámami sprostredkovala firma Airweave a mali byť ďalším pokusom o udržateľnosť na prianie organizátorov.
Sťažnosti sa týkali ale aj krádeží v celom komplexe. Niekoľko športovcov oznámilo, že im zmizli veci bez toho, aby sa preukázalo akékoľvek vlámanie.
„Toľko sťažností na dedine sme nezažili za celú olympijskú históriu,“ rozčuľoval sa James Magnussen, bývalý austrálsky olympijský víťaz v plávaní.