Územie cyperského ostrova je rozdelené na dve časti od roku 1974, kedy Turecko vyslalo na Cyprus vojakov v reakcii na puč cyperských Grékov podporovaných vojenskou juntou v Aténach. Na zhruba tretine ostrova potom bola v roku 1983 vyhlásená Severocyperská turecká republika, ktorú uznáva len Ankara. V nárazníkovej zóne, ktorá oddeľuje grécku a tureckú časť ostrova, sú rozmiestnení príslušníci kontingentu OSN.
Danko tiež kritizoval rozhodnutie českej vlády pozastaviť konzultácie s Ficovým kabinetom v reakcii na rozdielny postoj ČR a Slovenska na kľúčové zahraničné témy, ktoré sa prejavili hlavne vo vzťahu k Ukrajine. „Toto bola veľmi neslušná diplomatická reakcia vo vzťahu k našej vláde. Toto si naša vláda nezaslúži, ako sa zachoval pán Fiala,“ povedal Danko.
Českého premiéra Danko kritizoval aj za jeho piatkové stretnutie so šéfom najsilnejšieho opozičného hnutia Progresívne Slovensko Michalom Šimečkom. „Je smiešne, keď Fiala odmietne rokovania s Ficom a prijme toho popletu Šimečku. Je jasné, že pán Fiala hrá politiku s našimi liberálmi, aby práve našu vládu znevažoval,“ uviedol Danko. Tvrdil tiež, že Šimečka nemá žiadny mandát na schôdzku s predsedom českej vlády.
V rozhlasovom programe, v ktorom Danko vystúpil ako kandidát na prezidenta v nadchádzajúcej priamej voľbe hlavy štátu, politik ďalej povedal, že by v prvom rade bol prezidentom vládnej koalície. Obhajoval vládu pevnej ruky a za vzor dal maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý je nepretržite pri moci od roku 2010.
Danko, ktorý podľa prieskumov nemá šancu vyhrať prezidentské voľby, v relácii RTVS nešetril vyhláseniami voči opozícii či prezidentke Zuzane Čaputovej, ktorú označil za proamerickú političku.