Táto výpoveď je podľa denníka Express len ďalším dôkazom o klesajúcej popularite ruského prezidenta Vladimira Putina medzi ruským obyvateľstvom. Vychádza to aj z prieskumu verejnej mienky, podľa ktorých práve ukrajinský vpád do Kurskej oblasti narušil ich dôveru v prezidenta. Neveria totiž, že má Putin situáciu pod kontrolou. Podľa prieskumu Nadácie pre verejnú mienku z 11. augusta až 25% opýtaných uviedlo, že sú nahnevaní z vedenia krajiny.
Oľga, osemdesiatročná Ruska, ktorá prežila väčšinu svojho života v meste Sudža, pre The Independent uviedla, že žije sama, nakoľko jej manžel a dvaja synovia zomreli v priebehu rokov na choroby. Aj keď je Ruska, hovorí plynule ukrajinsky, pretože veľa času strávila za hranicami a spoznala tam veľa ľudí. Uviedla, že pred ukrajinskou inváziou ju nikto nevaroval. Keď k nej došlo, miestne úrady vyzvali ľudí, aby odišli, ale údajne poskytli len malú praktickú pomoc. „Nikto mi neponúkol, že ma odtiaľto odvedie, keď prišli ukrajinskí vojaci, a kam som aj tak mala ísť?“ poznamenala.
Neskôr priznala, že sa o ňu Ukrajinci dobre postarali: „Ukrajinci sa správali korektne a pokiaľ viem, žiadnemu civilistovi neublížili. Od prvých dní bojov nemáme elektrinu, plyn ani vodu a vo všetkom sa spoliehame na Ukrajincov.“ Na otázku, čo si myslí o zverstvách, ktoré ruská armáda páchala na ukrajinskom území, odpovedala vyhýbavo: „Nemáme informácie o tom, čo sa dialo na Ukrajine, takže nevieme o tom, čo sa robilo. Sme bezvýznamní ľudia a nikoho nezaujíma, čo si myslíme. Nikto z nás nechcel vojnu.“
Oleg, 38-ročný Rus, zostal vo svojej krajine aj po vpáde Ukrajincov do Ruska: „Úradníci a priatelia mi povedali, aby som odišiel, že Ukrajinci so mnou budú zle zaobchádzať. Ja som však zostal, pretože som nechcel opustiť svoju matku, ktorá je príliš stará na cestovanie a bola veľmi znepokojená. Považoval som za svoju povinnosť dohliadať na ňu a na ostatných starších ľudí. Nič zlé sa mi nestalo a ukrajinskí vojaci sa správali slušne a dokonca priviedli lekárov, aby sa pozreli na niektorých chorých ľudí.“