Skupinové tréningy = súdržnosť, spolupatričnosť, tímová práca, ochota učiť sa, prispôsobiť sa a socializácia. Je to o budovaní športového ducha a tímovej práce. Veď aj v práci jeden ťaháme druhého, prispievame svojím kúskom seba a spoločne ako tím vieme vytvárať veľké veci. Tak ako na tréningoch, tak aj v bežnom živote, škole či na pracovisku bude dieťa vedieť tímovo pracovať, rásť a je to aj o disciplíne, rešpektovaní a dodržiavaní určitých noriem a pravidiel. Rodičia si väčšinou všimnú, že dieťa má všeobecne pevnejšie telo, stabilnejší stred tela a posilnenú chrbticu.
Čím sa líšia hodiny telesnej výchovy od skupinových tréningov?
Neskúmam to, ako prebiehajú tieto hodiny na školách a ako jednotliví učitelia trénujú, ale telesná výchova, ako ju poznám ja, je iná. Budem si presadzovať, že tímová práca je najdôležitejšia. Moje tréningy sú zamerané na všestrannú pohybovú prípravu a rozvoj už v mladom veku. Kladiem dôraz na to, aby sa dieťa v rámci trénovania aj zabavilo, naučilo nové zručnosti, bolo koncentrované a najmä, aby si z každého tréningu niečo nové odnieslo.
Akými pravidlami sa deti riadia na vašich tréningoch?
Pravidlá sú úplne jednoduché:
- prísť s úsmevom,
- pozdraviť sa,
- prísť slušne a čisto oblečený a obutý,
- dodržiavať spolupatričnosť a tímového ducha,
- hovoriť, až keď som vyzvaný,
- neskákať do reči.
V tomto je veľmi dôležitá aj podpora zo strany rodiča, motivácia a chuť, aby dieťa nebolo k tréningu nútené, ale aby to chcelo samé.
Ako postupujete pri deťoch, ktoré práve nechcú poslúchať?
Je to o nastavení, rešpekte a o prvom zoznámení sa s deckami. Deťúrence, ktoré nechcú cvičiť alebo majú ťažký deň a prídu unavené, zapájam do cvičení v rámci pomoci. Keď treba ukázať nejaký cvik alebo pomôcť s náčiním. Potom zistia, že je to zábava a chcú to cvičenie tiež vykonávať.
Čo robíte v prípade, že dieťa nestíha?
Tu sa prejavuje práve tá tímová práca. Keď dieťa nestíha, tak ho všetci počkáme, kým dokončí daný cvik a potom spoločne ďalej pokračujeme.