ROZHOVOR: Bojové športy zvyšujú sebadôveru a znižujú frustráciu. Na tréningoch si siahnete na dno svojich síl, hovorí boxer Kevin

Reklama
Kevin Mihalík sa venuje thajského boxu a trénuje nádejných boxerov, s ktorými sa delí o svoje dlhoročné skúsenosti. Zdroj: Archív KM
V článku na istream.sk sa dočítate:
  • Čo je na thajskom boxe najťažšie?
  • Ktoré bojové športy Kevin odporúča pre deti?
  • Čo ťa na prvom tréningu môže prekvapiť?
  • Čo sa na tréningoch naučíš ako prvé?
  • Prečo boxovať popri zamestnaní?

Najprv sa zistí, či niekto netrpí nejakou chorobou alebo zranením, o ktorom by sme mali vedieť. Samotný tréning sa, samozrejme, začína od základov. Naučíme ľudí, ako sa rozcvičiť, zahriať telo a nasledujú základné techniky ako bojový postoj a základné údery.

Z čoho sa skladá tréningový plán boxera-začiatočníka?

Tréningový plán pre začiatočníkov sa skladá hlavne z učenia sa techník, pričom tréner dohliada hlavne na ich správnosť. Až keď vyhodnotím, že skupina je oboznámená so základnými technikami a zároveň ide o skupinu, kde sa budú diať kontaktné tréningy, tak sa pomaly  začneme zoznamovať s kontaktom. Rýchlosť progresu každej skupiny môže byť iná a tempo, akým skupina napreduje, závisí od trénera.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Kevin Mihalík (@kevinmihalik)

Čo je na thajskom boxe najťažšie?

Podľa mňa to, čo na všetkom. Prísť na prvý tréning. Potom sa už ľady prelomia a všetko sa dá vyriešiť, ak človek chce. Ak si ľudia chcú tréningy vyskúšať, nech si nájdu gym, ktorý sa im zdá sympatický a nech idú do toho. Môže sa stať, že narazíte na niečo, čo vám v gyme nesadne, ale existuje kopec gymov a ak chcete trénovať, hľadajte kým nenájdete prostredie, v ktorom sa budete cítiť dobre.

Najlepší tip, ktorý mám pre začínajúcich boxerov, je pravidelne chodiť na tréningy. Nič sa tomuto nemôže vyrovnať. 

Kedy je boxer pripravený na svoj prvý zápas?

Toto je veľmi individuálne. Niekto, kto je športovo nadaný a predtým športoval, môže do zápasu ísť aj po pol roku tréningu. Naopak, niekomu to môže ísť pomalšie a môže to trvať aj cez rok. Od toho je tréner, on vidí úroveň jednotlivca a posúdi, kedy môže vyskúšať prvý zápas.

Bude vás zaujímať

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ART OF FIGHT (@artoffightgym)

S akými tipmi pre začínajúcich boxerov by ste sa s nami podelili?

Najlepší tip, ktorý mám pre začínajúcich boxerov, je pravidelne chodiť na tréningy. Nič sa tomuto nemôže vyrovnať.  Ďalšiu vec, čo by som odporučil, je zaradiť aspoň 1-2 silové tréningy do týždňa k tréningom thajského boxu. Toto vie pomôcť s formou, silou, kondíciou a tiež ako prevencia zranenia.

Ako si vie začiatočník z bojových športov vybrať? Aký typ bojového športu by ste  začiatočníkom odporúčali?

Samozrejme, ako prvé je najdôležitejšie, čo máme k dispozícii v okolí a časy, ktoré nám vyhovujú. Konkrétne by som poradil thajský box, box, judo, brazílske jiu jitsu, MMA, zápasenie. Skrátka niečo plno kontaktné, ale zároveň so správnym prístupom trénera a to aj pre deti. Tréningy bojových športov pre deti sú veľkým prínosom a vedia im pomôcť so sebadôverou.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie