fbpx

ROZHOVOR: Bojové športy zvyšujú sebadôveru a znižujú frustráciu. Na tréningoch si siahnete na dno svojich síl, hovorí boxer Kevin

Kevin Mihalík sa venuje thajského boxu a trénuje nádejných boxerov, s ktorými sa delí o svoje dlhoročné skúsenosti. Zdroj: Archív KM
V článku na istream.sk sa dočítate:
  • Čo je na thajskom boxe najťažšie?
  • Ktoré bojové športy Kevin odporúča pre deti?
  • Čo ťa na prvom tréningu môže prekvapiť?
  • Čo sa na tréningoch naučíš ako prvé?
  • Prečo boxovať popri zamestnaní?

Kevin Mihalík začínal s karate ešte ako dieťa a s thajským boxom sa zoznámil až na strednej škole. Dnes je z neho súkromný tréner, ktorý pomáha nádejným boxerom nielen začať, ale aj napredovať. S thajským boxom sa podľa neho oplatí začať aj na rekreačnej úrovni, tréningy ťa rozhýbu, vyčistia ti hlavu a znížia frustráciu.

Kevin sa s nami podelil

  • o tie najužitočnejšie tipy pre začínajúcich boxerov,
  • vysvetlil, prečo by rodičia mali zvážiť pre deti bojové športy,
  • či existujú nejaké prekážky pre thajský box,
  • prezradil nám, či sa dá trénovať bez plného kontaktu.

Ako ste sa dostali k bojovým športom? A prečo u vás zvíťazil práve thajský box?

Ako dieťa som sa venoval asi 2 roky karate a až na strednej škole som začal trénovať bojové športy. Chodil som na Súkromnú strednú odbornú školu ochrany osôb a majetku a v rámci telesnej výchovy sme mávali aj thajský box. Tu som ho aj prvýkrát vyskúšal a postupne som začal chodiť na viacero tréningov. Hneď ma tento šport zaujal a veľmi ma začal baviť, nič iné som ani nehľadal.

Bude vás zaujímať

Ako si na Slovensku počína thajský box? Aké tu máme možnosti?

Myslím si, že na Slovenku máme veľmi kvalitné zastúpenie v tomto športe a sú u nás možnosti pre amatérskych aj profesionálnych zápasníkov. Zároveň sa s týmto športom dá aj cestovať a je celkom časté, že Slováci chodia zápasiť do zahraničia.

Pre koho je thajský box určený?

Thajský box je šport ako každý iný, čiže je určený pre každého. Od detí, ktoré chcú rodičia prihlásiť na nejaký šport, aby sa naučili sebaobranu a vydali zo seba nadbytočnú energiu, samozrejme, pre ľudí, ktorí majú zápasnícke ciele a chcú vyskúšať aj zápasy, ale aj pre ľudí, ktorí si chcú po robote oddýchnuť od každodenného stresu, trochu sa rozhýbať a vyčistiť hlavu. U nás sa snažíme tréningy a skupiny prispôsobiť tak, aby každý našiel to, čo hľadá. Niektoré gymy sa sústredia viac na budovanie zápasníkov a tu môže byť niekedy prekážkou, že človek, ktorý si chce len trochu zabúchať a spotiť sa, si tréning veľmi neužije, preto je dôležité nájsť si gym a tréningovú skupinu, ktorá vyhovuje vašim cieľom.

Na tréningoch si určite siahnete na dno svojich síl, schudnete aj zosilniete. Získate však sebadôveru a sebaobranu.

Prečo začať s thajským boxom na tzv. rekreačnej úrovni?

Čoraz viac ľudí začína chápať, že šport a pohyb by mali byť súčasťou každodenného života. Zároveň veľa ľudí nebaví chodiť do posilky alebo si ísť zabehať a práve preto môže byť thajský box tou správnou voľbou. Zacvičíte si, spotíte sa, naučíte sa niečo nové, stretnete nových ľudí, s ktorými budete zdieľať váš progres. Veľa ľudí si myslí, že na tréningoch sa stále spáruje a musia byť plno kontaktné, ale ak nechcete dostať úder a zároveň chcete trénovať, u nás máme skupinu Fit Warrior, ktorá je určená presne pre takúto skupinu ľudí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ART OF FIGHT (@artoffightgym)

V čom tkvie jeho prínos pre každodenný život? Ako dokáže človeka zmeniť?

V dnešnej dobe sa snažíme všetko si zjednodušovať a je veľmi dôležité, aby sme chápali, čoho je naše telo schopné. Je škoda, že sa nesnažíme využiť potenciál nášho tela. Veľa ľudí je prekvapených, akú majú zlú kondíciu, a presne v tomto dokážu tréningy pomôcť. Na tréningoch si určite siahnete na dno svojich síl, schudnete aj zosilniete. Po náročnom dni v práci si vybijete frustráciu na tréningu. Tieto všetky body podľa mňa vedú k lepšiemu a šťastnejšiemu každodennému životu. Zároveň je tu aspekt sebaobrany a sebadôvery. Každý, kto si vyskúša plno kontaktný bojový šport, zistí, aké to je, či už dostať, alebo dať úder. A z tohto časom pramení aj istá sebadôvera.

Čo sa deje na úplne prvom tréningu?

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie