Prvú polovicu základnej časti zakončili Michalovce 8. víťazstvom v sérii, Poprad zdolal Košice (súhrn 25. kola Tipos extraligy)

Na snímke vľavo Mitch Hults (Zvolen), Samuel Takáč (Slovan) a Denis Godla (Slovan) počas zápasu 25. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 8. decembra 2023 v Bratislave. Na snímke vpravo Samuel Solenský (Michalovce) strieľa druhý gól brankárovi Filipovi Surákovi (Spišská Nová Ves) v zápase 25. kola hokejovej Tipos extraligy HK Dukla Ingema Michalovce – HK Spišská Nová Ves 8. decembra 2023 v Michalovciach. FOTO TASR - Roman Hanc/ Jaroslav Novák

Zverenci trénera Martina Štrbu sa však vzmohli a v závere gólmi Borova a Kuruho dostali zápas do predĺženia. V ňom sa nerozhodlo, nasledovali tak samostatné nájazdy, v ktorých o extra bode pre Banskú Bystricu rozhodol Bíreš.

HC Mikron Nové Zámky – Dukla Trenčín 3:5

Domáci hokejisti sú v neskutočnej kríze, pod dekou. Tentoraz nezvládli duel mužstiev z chvosta tabuľky. Po 2 tretinách prehrávali 0:3, keď sa za hostí presadili legionári Pietroniro, Ahl a Charbonneau.

Novozámčania zdvihli hlavy až v záverečnom dejstve, v ktorom brankára Boráka prekonali J. Mikúš, Lavrenčík a Lee. No taktiež 2- krát inkasovali (Baláž, Charbonneau). Prehrali tak 6. zápas v sérii a v tabuľke sa ocitli na predposlednom 11. mieste (31 bodov).

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Nitra 3:1

Liptáci majú po domácich skalpoch Slovana a Zvolena ďalší. Tentoraz zdolali Nitru, akiste nebezpečnú hlavne v ofenzíve, no tentoraz na ňu našli protizbraň. Podstatný pre výsledok bol úvod stretnutia, keď v 8. min. skóroval Avcin a v 11. min. Nauš.

Corgoni odpovedali a zdramatizovali duel na pár sekúnd gólom Gatesa v čase 58:23. No posledné slovo patrilo Berrymu, ktorý napol sieť. V zostave Nitry sa objavil mladší brat Šimona Nemca, 16- ročný Adam. Obe mužstvá majú v tabuľke identický počet bodov – 36.

HC Slovan Bratislava – HKM Zvolen 2:4

Veľmi dôležitý súboj pre obe trápiace sa mužstvá napokon na svoju stranu strhli Rytieri. Zvolenu celkovo patrila 1. tretina, v ktorej mali Belasí v obrannej zóne chaos, čo na presné zakončenia využili Zuzin s Langkowom. Za Slovan znížil v 31. min. reprezentant Korenčík, no zásadný bol gól Šišku v 43. min. V 49. min. ešte znížil v presilovke pri 5- minútovom vylúčení Sládoka Brown, ale o 3 bodoch pre HKM definitívne rozhodol Kašlík.

Zvolenčania sa tak po niekoľkých prehrách predsa nakopli. Slovan krváca.

Program 26. kola Tipos extraligy (nedeľa 10. 12. 2023): Spišská Nová Ves – Slovan, Banská Bystrica – Poprad, Humenné – Zvolen, Trenčín – Liptovský Mikuláš, Nitra – Michalovce, Košice – Nové Zámky.