Neobvyklé manželské spolužitie však vyžadovalo špeciálny režim. Bratia postavili vo White Plains pre každú rodinu jeden dom a v každom z nich sa zdržiavali tri dni. Hlavné slovo v Engovom dome mal Eng a Chang sa musel podrobovať jeho prianiam a naopak. Podľa pamätníkov boli výborní spoločníci. Zaujali aj spisovateľa Marka Twaina, ktorý hoci ich osobne nepoznal, no napísal o nich humorný fejtón.
Po občianskej vojne sa Bunkerovci ocitli vo finančnej tiesni, ktorú obaja súrodenci vyriešili návratom k vystupovaniu a kočovnému životu. Pri spiatočnej ceste z mnohoročného turné po Európe ale prekonal Chang mŕtvicu, po ktorej zostal paralyzovaný na pravú stranu tela. Na rozdiel od Enga potom čoraz častejšie nachádzal útechu v alkohole. Changovo pitie ale nemalo údajne na Enga žiadny vplyv. Schátralejší Chang bol tiež prvý, kto zomrel. Písal sa 17. január 1874, tri hodiny po ňom zomrel aj jeho brat.
Telá oboch mužov boli po smrti podrobené pitve na Jeffersonovej lekárskej klinike vo Filadelfii. Lekári obzvlášť podrobne preskúmali svalové tkanivo, vďaka ktorému prežili bratia život bok po boku, a došli k záveru, že mali prepojené krvné obehy a že príčinou Engovej smrti bolo zrejme silné psychické rozrušenie z Changovho skonu. Bratia boli pochovaní na cintoríne pri baptistickom kostole v Mount Airy, kde žili posledné roky života.
Oddelenie je možné, ale nebezpečné
Siamské dvojčatá sú extrémne vzácnym javom. Odhaduje sa, že na svet prídu pri jednom z 50 000 až 200 000 pôrodov. Šanca na prežitie je ale podľa lekárov asi jednopercentná.
Asi najstaršími a najslávnejšími siamskými dvojčatami na území bývalého Československa boli Ružena a Jozefa Blažkové, ktoré boli zrastené v oblasti panvy. Senzáciou sa stalo tehotenstvo Ruženy, ktorá na jar 1910 porodila zdravého syna Františka, ale nikdy sa nezistilo, kto bol otcom dieťaťa. Zomreli vo veku 37 rokov.
Siamské dvojčatá sa podarilo prvýkrát úspešne oddeliť v decembri 1952 v nemocnici v Clevelande v USA. Išlo o dievčatká zrastené v oblasti hrudnej kosti. Oddelenie siamských dvojčiat je komplikovaná a nebezpečná procedúra. U niektorých dvojčiat ju nemožno vôbec vykonať, pretože obaja jedinci môžu zdieľať životne dôležité orgány, alebo hrozia iné život ohrozujúce komplikácie.