Na občianskom proteste vystúpili zástupcovia hereckej, kultúrnej aj mediálnej obce. „Je pre mňa samozrejmosť, že som tu. Nemám strach, nikdy som ho nepociťovala,“ hovorila herečka Jana Oľhová, ktorá na pódiu zastupovala hercov a herečky. Báť sa však podľa nej treba, keď sa ohýba pravda. „Ohýbať pravdu sa vždy sprvoti zdá ľahké, ale naprávať ju trvá dlho,“ povedala Oľhová.
Za mediálnu oblasť vystúpili aj zástupcovia štrajkového výboru STVR: „Sloboda tvorby je pre umenie a žurnalistiku spoločnou kľúčovou hodnotou. A práve u nás v televízii a rozhlase sa tvorí jedno aj druhé,“ povedal za výbor Tomáš Bartoněk. Dodal, že v súčasnosti cítiť ohrozenie slobody tvorby.
„Ak si niekto myslel, že zmenou názvu sa zmení automaticky myslenie a konanie ľudí, ktorí v tomto médiu pracujú, je na veľkom omyle,“ povedal o zrušení RTVS a vzniku STVR Bartoněk.
Redaktor STVR Vladimír Amrich na proteste na obranu kultúry opísal, ako vládna moc postupne zasahuje do spravodajstva. Opísal prípad pozastavenej reportáže a hovorí o snahách vedenia spravodajstva reportáže „vyvažovať“. „Pomaly sa formuje redakcia, ktorá má byť servilná voči vládnej moci,“ povedal Amrich, ktorý je tiež členom štrajkového výboru STVR.