fbpx

Rozhodujúca famózna strela Bainoviča a Slovan s 10 víťazstvami v rade (prierez 15. kola Niké ligy)

Zdroj: FOTO TASR/Lukáš Grinaj, INSTAGRAM/ŠK Slovan Bratislava

MŠK Žilina – FC Košice 1:0

V zostave MŠK sa po 16 rokoch predstavil navrátilec, obranca Hubočan. Jeho miesto bolo v strede trojčlennej obrany. Aktívnejší v tomto meraní síl boli jednoznačne domáci, ktorí však v koncovke viackrát narazili na pozorného brankára Kiru. O jediný presný zásah sa postaral v 63. minúte Jambor, ktorý vyťažil z krídelného výpadu a presnej prihrávke Bariho.

Na strely na bránku to bolo 9:2, aj tento pomer o niečom svedčí. Žilinčania si víťazstvom potvrdili 2. priečku, naopak, Košice prehrali aj 10. zápas po sebe. V piatok hrajú existenčný domáci zápas s Michalovcami.

Postava zápasu: Kristián Bari

DAC Dunajská Streda – ViOn Zlaté Moravce 3:0

Oba celky nastúpili do zápasu s novými trénermi. Po jeho skončení sa tešil Španiel Muňoz, ktorého potešili presné zásahy Vitálisa, Gourého a Barišiča.

DAC mal v podstate kontrolu nad zápasom, nechal sa len dva-trikrát vyrušiť po zakončeniach hostí, ktorí taktiež ešte ani raz v sezóne nevyhrali. Ligová premiéra Michala Hippa na lavičke ViOn- u tak nedopadla ideálne. Mužstvo lacno inkasuje, strieľa málo gólov, s čím má večný problém. No zdá sa, že aspoň Dunajská Streda je pod novým trénerom schopná urobiť progres. Do zostavy sa nezmestili viacerí predtým stabilní hráči ako Káčer, Herc, Risvanis či Ramadan…

Postava zápasu: Yhoan Andzouana

MFK Skalica – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3

Na Záhorí sa zrodil pomerne jednoznačný výsledok. Domáci zverenci trénera Pavla Majerníka tentoraz značne zaostávali za očakávaním. Do vedenia išli Banskobystričania, keď si v 7. minúte strelil vlastný gól stredopoliar Mášik. Pohroma pre domácich prišla v 35. minúte, keď sa po Záhumenského prihrávke presadil Rymarenko. Práve tento útočník Dukly bol však v 42. minúte vylúčený…

Kto čakal obrat Skalice, musel byť sklamaný. Naopak, v 71. minúte sa ešte pekným gólom prezentoval reprezentačný útočník Polievka. Dukla sa tak dostala do prvej šestky. V sobotu ju čaká domáci zápas s Dunajskou Stredou.

Postava zápasu: Marek Hlinka