13. kolo Niké ligy: Žilina prelomila podbrezovskú kliatbu, Košiciam (zatiaľ) nepomohol ani príchod trénera Kozáka

Zdroj: FOTO TASR/Daniel Stehlík, František Iván

Ťahákom 13. kola Niké ligy bol nedeľný súboj Žiliny s Podbrezovou. Pod Dubňom na seba narazili dve ofenzívne mužstvá, pričom posledných 7 vzájomných súťažných zápasov vyhrali Horehronci. Tentoraz sa však tešil domáci MŠK, keď sa dvakrát presadil netradičný strelec, defenzívny špecialista Minárik.

13. kolo Niké ligy:

FC Košice – DAC Dunajská Streda 0:3

Domáci vstupovali do piatkového stretnutia so 7 prehrami v rade, no s novým trénerom Jánom Kozákom. Nová metla nateraz dobre nemietla. Aj preto, že káder Košičanov je oklieštený početnými zraneniami. Do vedenia išiel DAC v 5. min, keď sa hlavičkou presadil útočník Gouré. Tú však mohol brankár Putnocký jednoznačne chytať. V 16. min bolo už 0:2, keď sa zblízka po krížnej prihrávke presadil produktívny Andzouana, ktorý výsledok aj uzavrel v závere po fantastickom lobe do horného poschodia bránky. Žiaľ, Košičania niečo zo svojho umenia ukázali len v druhom polčase, aj to v náznakoch. Sú sužovaní zraneniami a už aj psychikou.

Postava zápasu: Yhoan Andzouana

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 2:1

Domáci pretrhli nelichotivú šnúru vzájomných zápasov s Podbrezovou prioritne preto, že mali fantastický prvý polčas. V ňom mleli svojho súpera ako v mlynčeku na mäso. Už v 3. min bol nesprávne neuznaný gól domáceho Jambora. V 12. min prišiel prvý gól MŠK, keď lopta putovala po osi Jambor – Ďuriš – Minárik, nuž a posledne menovaný uložil loptu pomedzi nohy brankára Ludhu. Hosťujúci brankár mal maslo na hlave v závere polčasu, keď odkopol loptu tak neštastne, že tú poslal do opustenej bránky opäť Minárik – 2:0. V druhom polčase zverenci trénera Romana Skuhravého pridali a v 70. min aj znížili Galčíkom. Na viac sa už ich oklieštený káder nezmohol. Žilinčania si tak upevnili svoju skvelú 2. priečku.

Postava zápasu: Ján Minárik

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:4

Na Štiavničkách sa hral slušný ligový zápas. Do vedenia išla Dukla po hlavičkovom zakončení obrancu Uhrinčaťa v 10. min. Slovan dlho nevedel prepnúť na väčší rýchlostný stupeň, až v 30. min vyrovnal po asistencii Strelca v sezóne už 7- gólový Čavrič. Misky váh sa preklopili na stranu Belasých definitívne v 2. polčase. V 48. min po viacerých narážačkách prekonal Hrušku striedajúci Marcelli a v 55. min sa pätičkou presadil aktívny Strelec. Dielo domácej skazy dokonal v 86. min skvelý Marcelli, keď prudkou ranou spoza šestnástky prepálil všetko pred sebou. Dukla je tak v minikríze. Z posledných 5 zápasov vyhrala jediný a navyše vypadla zo Slovnaft Cupu. Slovan si upevnil postavenie na čele.

Postava zápasu: Dávid Strelec