Pribúdajú benefičné Koncerty pre Pohodu. Pripájajú sa ďalšie kluby aj umelci

Reklama
Na snímke niektorí ľudia sa stále bavia po zrušení 27. ročníka festivalu Pohoda v Trenčíne v sobotu 13. júla 2024. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Pohodu môžeš podporiť dobrovoľným vstupným na mieste. Prispieť je možné aj online na tejto webovej stránke.

20/7 18:00 Koncert pre Pohodu → Pink Whale

22/7 17:30 Koncert pre Pohodu → Kácečko

25/7 22:00 Koncert pre Pohodu → Nová synagóga, Žilina

26/7 20:30 Koncert pre Pohodu → Žilina, benzínová pumpa pred TH

Benefičných Koncerty pre Pohodu

„Nápad na benefičný koncert vznikol v noci, vlastne tesne po oznámení, že sa tento ročník ruší. A v priebehu možno hodiny a pol sme mali dohodnutý základ lineupu, ktorý sa ešte cez deň dopĺňal. Ten nápad sme mali evidentne viacerí, takže z toho nakoniec vznikla celá iniciatíva Koncert pre Pohodu. Pohoda sa veľakrát postavila za ľudí, ktorí to potrebovali a teraz im to chceme vrátiť. Tak to robíme tým, čo vieme – kultúrou, hudbou a spájaním ľudí. Takže vlastne tým, čím je aj samotná Pohoda a nie len tri dni na Trenčianskom letisku, ale celý čas,“ vysvetľuje Ľubo Šoška – spolumajiteľ bratislavského klubu Pink Whale.

Iniciatívu spoluzakladalo aj kultúrne a kreatívne centrum Nová Cvernovka. „Pohodu som vnímal ako veľmi dôležité podujatie aj v časoch, keď som si ju užíval len ako návštevník. Po pracovnom vstupe do kultúrneho sektora vnímam jej význam v dnešnom svete ešte oveľa širšie. Je extrémne potrebné mať priestor na slobodné umenie a slobodné vyjadrovanie názorov, tak ako to festival Pohoda na tri dni počas leta umožňuje. Pre mňa je Pohoda stelesnenie ideálneho sveta, v ktorom by som najradšej žil každý deň. Aj preto cítim veľkú potrebu podpory Miša Kaščáka a celého tímu festivalu aspoň takto a verím že im to dodá finančnú aj mentálnu silu pokračovať do budúcna,“ hovorí Michal Berezňák – riaditeľ kultúrneho centra Nová Cvernovka.

V pondelok 22. júla organizuje koncert aj kultúrne centrum Kácečko. „Na Pohodu sme chodili ako návštevníci aj ako partneri a chceme na ňu chodiť aj naďalej. Navyše Pohoda nie je iba trojdňový festival, ale svojimi celoročnými aktivitami podporuje množstvo spoločensky dôležitých tém, ktoré sú nám rovnako blízke a za ktoré sa neváhame postaviť aj my. Pohoda doteraz pomáhala celému Slovensku a teraz je rad na nás, aby sme pomohli my jej,“ hovorí o pripojení sa k iniciatíve majiteľ Kácečka Ivan Pätoprstý.

Koncerty pre Pohodu zastrešuje aj kolektív Cyklokuchyňa. „Pohoda je zásadný slovenský festival. Prenesene môžeme povedať, že bez Pohody by nebola ani Cyklokuchyňa a už vôbec nie kultúra, ktorú vám varíme. Väčšina z nás tímu cyklokuchyne na Pohode za tie roky bola a to opakovane viackrát od úplne prvej Pohody až po tú, ktorá predčasne skončila. Vieme o ťažkej situácii s festivalmi počas a po Covide všeobecne veľa festivalov aj na Slovensku končí, no a my nechceme aby takéto niečo postihlo aj festival, ktorý nás dlhé roky formoval,“ – poznamenáva kolektív Cyklokuchyne.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie