Hneď na prvú by som povedala, že je to vidieť na zdobení, pretože v tucte praliniek nenájdete dve rovnaké. Jednotlivé pralinky si budú podobné, ale nikdy nie sú stopercentne rovnaké. Aj keď sa snažíme, aby pralinky vyzerali čo najviac rovnako, pri ručnej práci jednoducho bude vidieť malé odchýlky. Ručná výroba praliniek spočíva v tom, že jednotlivé procesy sú vykonávané manuálne – od zdobenia foriem, temperácie čokolády, vytvárania čokoládových škrupiniek, prípravy náplní, plnenia foriem, uzatvárania praliniek finálnou vrstvou čokolády až po vyklápanie praliniek z foriem. Okrem toho, my ešte aj balíme krabičky ručne.
Vo vašich pralinkách nájdeme aj rozličné alternatívy bieleho cukru. Ktoré sú do praliniek najlepšie?
Naše kolekcie sa snažíme vždy zostaviť tak, aby boli rôznorodé a každý si našiel to svoje. Biely cukor úplne obmedziť nevieme, pretože ten sa nachádza v tmavej čokoláde, ktorú kupujeme, avšak do niektorých náplní už dodatočný biely cukor nepridávame, ale sú sladené javorovým alebo agáve sirupom. Nedá sa povedať, ktorá alternatíva je najlepšia, vždy to testujeme a rozhodujeme sa podľa toho, čo nám chutí najviac. V ponuke máme aj našu blond čokoládu, ktorá je sladená kokosovým cukrom.
Ananás s čiernym sezamom, matcha s jahodami alebo mango s marakujou. Ako ste objavovali takéto neslovenské kombinácie? A ktoré chutia Slovákom najviac?
V telefóne mám taký priečinok, kde si priebežne značím inšpirácie alebo chuťové kombinácie, ktoré chcem vyskúšať a potom z nich intuitívne vyberám a zaradzujem do našich kolekcií. Takže by som povedala, že to tvorí život sám. Z vyššie uvedených je mango a marakuja určite najviac obľúbená. V našej ponuke sa drží už tretiu sezónu, to hovorí za všetko.
Jesenné pralinky vraj prispôsobujete chladnejšiemu počasiu. Čo to znamená?
Áno, naše kolekcie praliniek meníme dvakrát ročne. Raz na jar a druhýkrát v jeseni. Momentálne je teda v ponuke kolekcia jeseň/zima, keď je počasie vonku chladnejšie a nájdeme tu sezónne príchute ako napríklad pumpkin spice latte, ginger nugát alebo spomínaný ananás a čierny sezam. Jesenné príchute sú teda viac aromatické, zemitejšie a používame suroviny, ktoré sú typické pre dané ročné obdobie.
Ako by vyzerala typická slovenská čokoládová pralinka? Bryndza, mak či orechy?
Asi všetky zo spomínaných sú naozaj typické pre našu krajinu a momentálne nám túto typickú slovenskú príchuť zastupuje práve mak v kombinácii s višňou. Vytvorenie makovej pralinky nám zabralo asi najviac času, pretože sme presne vedeli, akú makovú intenzitu chceme docieliť a vôbec sa nám to nedarilo. S výsledkom sme neboli natoľko spokojní, aby sme pralinku pustili do sveta. Skúšali sme rôzne kombinácie čokolád, ale maková chuť nebola dostatočná. Nakoniec sa nám to však podarilo a ľudia, ktorí ju ochutnajú, sú ohromení tou intenzitou.
Nemohli sme si nevšimnúť, že chystáte aj adventné kalendáre. Prezradíte nám, na aké vianočné chute ste tento rok stavili?
V kalendári bude určite aktuálna kolekcia, ale zároveň chceme zaradiť aj nejaké to prekvapenie. Ešte stále nie sme rozhodnutí, či zloženie adventného kalendára dopredu odhalíme, alebo si budeme spolu s vami jeden taký otvárať aj my a každý deň prezradíme, čo sa v danom okienku nachádza, preto vám k tomu nateraz asi nič bližšie nepovieme.