Členky skupiny sa tu zišli, aby sa podelili o svoje príbehy s členom miestnej rady Borisom Nadeždinom a pravdepodobným vyzývateľom Vladimira Putina v nadchádzajúcich ruských prezidentských voľbách. Ten od začiatku kritizoval „špeciálnu vojenskú operáciu“ a stal sa jedným z hŕstky vládnych politikov, ktorým bolo dovolené nesúhlasný postoj komunikovať aj v národnej televízii.
„Putin bol v Rusku veľmi populárny, pretože po 90. rokoch priniesol stabilitu a bezpečnosť,“ hovorí Nadeždin. „Hlavným dôvodom podpory Putina bola stabilita a bezpečnosť. Čoraz viac ľudí však pochopilo, že stabilita a bezpečnosť skončili.“
Ruské ženy, ktoré bojujú za návrat svojich mobilizovaných manželov, synov alebo bratov, kritizujú zo všetkých strán. Odporcovia vojny majú malý súcit. Mužov odsudzujú za poslúchnutie mobilizačného rozkazu a za účasť vo vojne.
Ruský poslanec Andrej Kartapolov, ktorý vedie výbor pre obranu ruskej dumy, v nedávnom rozhovore pre spravodajskú stránku Fontanka tvrdil, že výzva na demobilizáciu bola dielom „nepriateľov [Ruska]“. Zdá sa, že naznačoval, že za ním stojí ukrajinská armáda alebo CIA.
Kartapolov sa odvolával aj na druhú svetovú vojnu.
(Článok pokračuje na ďalšej strane)