Posledné Humenné zdolalo 6 gólmi vedúcich Spišiakov, pohronské derby patrilo Banskobystričanom (súhrn 28. kola Tipos extraligy)

Na snímke Patrik Marcinek (Zvolen) počas 28. kola Tipos extraligy HC '05 Banská Bystrica – HKM Zvolen v Banskej Bystrici 22. decembra 2023. Na snímke gólová radosť hráčov Košíc v zápase 28. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce v Košiciach 22. decembra 2023. FOTO TASR - František Iván/ Ján Krošlák

Do bránky Oceliarov išiel namiesto Riečického Janus. Trápiaci sa zverenci Dana Cemana znížili v 21. min. po strele Pollocka, do konca stretnutia už ale ďalší gól nepadol. 5195 divákov sa teda prizeralo ďalšej prehre Košíc, ich forma je už povážlivá. Skutočne by mužstvo potrebovalo oživiť.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 1:2

Obe mužstvá sú nevyspytateľné. Vedia zažiariť, ale aj pripraviť svojim fanúšikom nemilé prekvapenie. Síce Poprad momentálne ide ako dobre namazaný stroj, čo potvrdil aj na Liptove. Boli to napokon domáci, ktorí sa ujali vedenia v 6. min. Valigurom, no už v 12. min. vyrovnával obranca Kotvan.

Rozhodujúci presný zásah zaznamenal v 39. min. hosťujúci útočník Urbánek. Podtatranci sa po príchode trénera Todda Bjorkstranda enormne pozdvihli. Pomohli aj zásahy nového športového riaditeľa Júliusa Kovala. Poprad je 4. a na 1. miesto stráca len 6 bodov.

Dukla Trenčín – HC Slovan Bratislava 5:1

Pod hradom Matúša Čáka videlo tento súboj 5000 fanúšikov. A domov odchádzali akiste spokojní. Dukla to zobrala od podlahy a predviedla veľmi dobrý výkon. Belasí nemali žiadny nárok, postupne do ich siete prenikli pokusy Ahla, Petráša, Sojčíka a Hudeca.

V polovici zápasu tak bolo 4:0 a vymaľované. V 51. min. sa ešte raz presadil Ahl, za hostí v poslednej minúte len kozmeticky korigoval nezdar útočník Šille. V 6- bodovom zápase sme tak spoznali zaslúženého víťaza.

HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 3:2 pp.

Dobrý hokej sa hral aj v Nových Zámkoch, ktoré sa potrebovali odraziť z pomyselného dna dobrým výsledkom. A ten sa im aj podaril, síce to bola dobre hrajúca Nitra, ktorá väčšinu zápasu udávala tón.

V 33. min. otvoril skóre obranca Cotton, po ňom sa presadil aj Harper a hostia sa veľmi priblížili k víťazstvu. Nepostrážili si však záverečnú tretinu – v 44. min. znížil Michnáč a v poslednej minúte riadnej hracej doby vyrovnal strelou obranca Lee. V predĺžení rozhodol o extra bode pre Novozámčanov Michnáč v 65. min. po presnej strele do Aittokaliovej siete.

Program 29. kola Tipos extraligy (utorok 26. 12. 2023): Slovan – Nové Zámky, Poprad – Banská Bystrica, Zvolen – Liptovský Mikuláš, Michalovce – Humenné, Spišská Nová Ves – Košice, Nitra – Trenčín.