Poprad vyhral 9. zápas v sérii a navýšil náskok na čele, Slovan zdolal Spišiakov (súhrn 43. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava Igor Merežko (S.N.Ves), brankár Denis Godla a Danill Fominych (obaja Slovan) počas zápasu 43. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Spišská Nová Ves 14. februára 2024 v Bratislave. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Pod Pustým hradom to bola jednoznačná záležitosť domácich. Pritom obe mužstvá mali o čo hrať. Zvolenčania ale až do 27. min. narážali na skvelého brankára Galimova, ich zakončeniam chýbalo často len málo, aby skončili v sieti. V spomenutej minúte ale hostia zabudli na Bondru, ktorý sa pohral s Galimovom a otvoril skóre. To navýšil v 35. min. Lukosevicius. Gólovo úrodný bol aj záver. V 53. min. sa terčom pred Kozlom, ktorý vystriedal zraneného Galimova, uviedol Hecl. V úplnom závere sa s obranou a brankárom pohral Rauhauser a domáce tribúny šaleli 4:0. Zvolen tak v tabuľke nateraz predbehol Banskú Bystricu a je na 6. mieste tabuľky.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – Dukla Trenčín 2:5

Veľmi dôležité víťazstvo pre Duklu. Jeho základ položila v 1. tretine, keď brankára Krasikova postupne prekonali Kielb, Baláž a Pietroniro. Do prostrednej tretiny išiel do bránky náhradník Pajpach. Liptákom to na chvíľku pomohlo, v 27. min. dal kontaktný gól Tkáč a hráči trénera Juraja Faitha bojovali. Lenže v 37. min. sa trafil Fín Immo a bolo po zápase. V závere ešte znížil domáci Nespala, ale aj na to mali hostia odpoveď a gól strelil reprezentant Baláž. Trenčín si tak veľmi pomohol a odrazil útok 10. Liptovského Mikuláša.

HK Poprad – HC´05 Banská Bystrica 6:1

Veľká škoda, že tento zápas sledovalo ani nie 2 000 divákov. Bol totižto skvelý. Poprad v ňom natiahol svoju víťaznú šnúru už na číslo 9. Na čele tak navýšil svoj náskok na 6 bodov. S Banskobystričanmi urobil krátky proces už v úvode v 5. min. sa trafil Kukuča a v 19. min. nestarnúci Záborský. Bol to tento hokejista, ktorý neskôr rutinérsky premenil aj trestné strieľanie 3:0. Hostia kontrovali znížením, keď sa presadila legionárska úderka s gólovým zakončením Wilkinsa. Lenže v záverečnej tretine spustili zverenci trénera Todda Bjorkstranda hotový uragán – sieť za slovinským brankárom Krošeljom postupne napli Dmowski, Šotek a Calof. Darmo, extralige momentálne kraľujú mužstvá z východného Slovenska a hlavne Poprad.

Program 44. kola Tipos extraligy (piatok 16. 2. 2024): Spišská Nová Ves – Zvolen, Banská Bystrica – Nové Zámky, Humenné – Poprad, Liptovský Mikuláš – Košice, Trenčín – Michalovce, Nitra – Slovan.