Poprad s Pohárom Dušana Pašeka, Slovan sa dostal do prvej šestky (súhrn 49. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava brankár Popradu Adam Vay, Markus Suchý (Poprad) a Marek Hecl (Zvolen) v zápase 49. kola Tipos extraligy v hokeji HKM Zvolen - HK Poprad vo Zvolene 3. marca 2024. Zdroj: TASR - Ján Krošlák

V predposlednom kole základnej časti hokejovej Tipos extraligy sme spoznali meno víťaza základnej časti – Pohár Dušana Pašeka patrí hokejistom HK Poprad, ktorí v nedeľu vyhrali vo Zvolene 4:3 po predĺžení. Pred posledným kolom je otvorené umiestnenie viacerých tímov, bojuje sa hlavne o hornú šestku, kde sa prebojovali hokejisti Slovana Bratislava.

49. kolo Tipos extraligy:

HK Dukla Michalovce – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1

Zverenci fínskeho trénera Tomeka Valtonena ešte bojovali o prípadné víťazstvo po základnej časti. Situáciu však nemali vo vlastných rukách. Svoju úlohu si však splnili, keď zdolali Liptákov. Už po 2 tretinách vyhrávali 4:0, keď brankárov Krasikova s Rýchlikom prekonali postupne Vašaš, Valach, Paločko a J. Wilkins. Na začiatku záverečnej tretiny znížil Réway, ale prišli ešte 2 domáce góly z hokejok Santosa s Bucom. Zemplínčania si budú chcieť uchrániť 2. miesto pred Spišskou Novou Vsou.

HK Nitra – HC Košice 1:3

Corgoni pred viac ako 3200 divákmi sklamali. Bez zraneného kanoniera Bučeka ich sila akosi nevie nájsť tú správnu prieraznosť. O výsledku rozhodla prostredná tretina, keď neistého brankára Kašíka prekonali Oceliari 3-krát – postupne Pollock, Šedivý a Havrila. Neskôr českého brankára vymenil mladý Beržinec. Nitra, ktorá stále nemá istotu hornej šestky a tak istotu postupu do play-off, v 57. min. len znížila Stachom. Košičania skončia s určitosťou na 4. mieste.

HKM Zvolen – HK Poprad 3:4 pp

Výborný zápas pod Pustým hradom, po ktorom sa tešili Podtatranci. Do vedenia išli domáci gólom Zuzina, vyrovnával v 2. tretine Bates. Na začiatku 2. tretiny opäť poslal do vedenia HKM Zuzin, no hostia, bojujúci o prvenstvo po základnej časti, otočili skóre po góloch Bjalončíka so Záborským. V 50. min. vyrovnával na 3:3 Šiška. V predĺžení to potom na svoje plecia zobral najlepší strelec súťaže Dmowski, ktorý v čase 62:47 prestrelil Kupského. Poprad tak prvýkrát v histórii klubu vyhral základnú časť.

HC Mikron Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:5