Podľa Roberta Fica by bolo najlepšie, keby bol šéfom parlamentu Andrej Danko. Znamenalo by to vraj stabilitu vládnej koalície

Reklama
Na snímke zľava Peter Pellegrini, Robert Fico a Andrej Danko. Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Pre Slovensko by bolo najlepšie, ak by sa stal predsedom Národnej rady  SR šéf SNS Andrej Danko. Spolu s prezidentom Petrom Pellegrinim a premiérom Robertom Ficom by takáto „trojička“ poukazovala na stabilitu vládnej koalície aj Slovenska. V relácii RTVS Sobotné dialógy to povedal Fico.

„Absolútne najlepším riešením pre Slovensko by bolo, keby vo vládnej koalícii vznikla dohoda, aby bol prezidentom už zvolený Peter Pellegrini, predsedom vlády by bol Robert Fico a predsedom parlamentu by bol Andrej Danko. Toto by bolo pre vládnu koalíciu to najlepšie, to by boli tie tri Svätoplukove prúty, ktoré by potom fungovali,“ vyhlásil premiér.

Fico podotkol, že Danko takúto požiadavku nepredložil a ide o jeho osobný politický názor.

Takáto „trojička“ by podľa neho pomohla garantovať aj stabilitu Slovenska a veľmi dynamické plnenie programového vyhlásenia vlády. Fico to označil za svoj politický názor. Zotrvanie podpredsedu NR SR Petra Žigu na poste vedenia parlamentu považujú v koalícii za dočasné riešenie.

Strana Hlas sa už stihla taktiež vyjadriť. Tá odkazuje, že nezdieľa názor premiéra a pripomína, že koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá vychádza z pomerov po parlamentných voľbách. Po prezidentských voľbách sa podľa Hlasu-SD tieto pomery nezmenili. Fico rešpektuje však, že post patrí podľa platnej koaličnej zmluvy Hlasu-SD. Téme nového predsedu NR SR sa koalícia podľa jeho slov bude venovať až o niekoľko týždňov až mesiacov.

Premiér tiež tvrdí, že nikto nebude brať Petrovi Pellegrinimu jeho právo na veto. Dúfa však, že nový prezident zostane aj naďalej ľavičiarom. Fico si myslí, že Pellegrini bude nadstraníckym prezidentom.

Prezidentské voľby začali maľovať úplne novú etapu na slovenskej politickej scéne, uviedol Fico. Myslí si, že to už bolo vidieť po 30. septembri na voličoch opozície. Vysvetlil, že voliči nekoaličných strán, najmä PS, podľa neho neuznávajú demokratické výsledky volieb ak nedosiahnu výsledok, ktorý chcú. Informuje RTVS.

Súčasnú mieru agresivity a vulgarizmu odmieta a domnieva sa, že pochádza výhradne z prostredia Progresívneho Slovenska a SaS. „K tomu sa pridávajú denník Sme, Denník N a Aktuality. Situácia je tak vyhrotená, že môže dôjsť k fyzickému útoku na vládneho politika,“ obáva sa predseda vlády.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie