fbpx

Odkladáš si ráno BUDÍK? Poradíme ti, ako vstať z postele SVIEŽI

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Freepik

Čo robiť, keď sa zobudíš skôr?

Je tiež dôležité vstávať a spať každý deň v rovnakom čase, povedala Goldstein. „Ak naozaj dobre spíš od 3:00 do 12:00, a takto si pospíš cez víkendy, ale následne v pondelok ráno sa musíš zobudiť o 6:00, bude to pre teba náročné, aby si mohol fungovať,“ povedala.

Goldstein odporúča posunúť čas spánku o 30 minút skôr každých pár dní alebo o hodinu skôr raz týždenne pre tých, ktorí chcú zmeniť svoje biologické hodiny. Vyhýbanie sa ostrým svetlám a obmedzenie času stráveného na obrazovke až štyri hodiny pred spaním ti tiež môže pomôcť podporiť prirodzenú produkciu melatonínu v tele, dodala.

Ak niekto zistí, že sa zobudil skôr, ako mu zazvoní budík, Peters neodporúča kontrolovať čas, pretože by to mohlo sťažiť opätovné zaspávanie, ak by si sa obával o čas spánku, ktorý ti zostáva, alebo o deň, ktorý je pred ním.

Namiesto toho Peters odporúča skúšať znova zaspať, až kým nebudeš mať pocit, že uplynulo 15 až 20 minút. Ak si stále hore, môžeš skontrolovať čas a rozhodnúť sa, či už chceš vstávať.

„Ak sa blížiš k svojmu bežnému času prebúdzania, môžeš začať deň o niečo skôr. Ak je to uprostred noci, môžeš prerušiť spánok a ísť si napríklad čítať, a potom sa vrátiť do postele, keď sa budeš cítiť viac ospalý.“

Zatiaľ čo niektorí môžu byť schopní prirodzene sa zobudiť bez použitia budíka, nie je to realistický cieľ pre každého, najmä pre tých, ktorí majú spánkovú zotrvačnosť alebo majú prirodzene neskoršie biologické hodiny, povedala Goldstein. Dodáva, že si každý z nás optimalizuje svoj spánok najlepšie, ako vie.

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie