Novým lídrom súťaže je Poprad, hetrik Pecararo pomohol pri demoláži Slovana (súhrn 41. kola Tipos extraligy)

Hráči HK Poprad. Zdroj: TASR/Roman Hanc

Na Spišskú Novú Ves prišiel poriadny útlm. V rámci 41. kola Tipos extraligy podľahla na ľade Liptovského Mikuláša 2:3. Využili to hráči Popradu, ktorí pre zmenu zvládli svoj zápas, vyhrali nad Trenčínom 4:1 a sú novými lídrami súťaže. Zaslúžene.

41. kolo Tipos extraligy:

Dukla Michalovce – HKM Zvolen 3:0

Ďalšie víťazstvo pod novým trénerom Dukly, Fínom Tomekom Valtonenom, a opätovne s čistým kontom fantastického brankára Škorvánka. Do vedenia išli domáci už po 32 sekundách, keď Kupského prestrelil Buc. V 12. minúte navýšil vedenie Dukly skúsený Lotyš Daugavinš a Zvolenčania si namiesili na problém. Už aj s posilou Lukaseviciusom toho vpredu vymysleli veľa zaujímavého, no problémom bolo prekonať brankára. V samom závere pečatil výhru do prázdnej bránky Santos. Michalovce sa tak posunuli na 3. miesto s mankom 6 bodov na lídra.

HK Poprad – Dukla Trenčín 4:1

Spomínaným lídrom sa stali Podtatranci, ktorí zvládli svoj zápas k jednoznačnej spokojnosti. Dokumentovali tak svoju kvalitu, mentálne nastavenie, skúsenosti a povestnú hokejovú rutinu. Pomohli si gólom už v 2. minúte, ktorý strelil útočník Bjalončík. Brankára Lacouveého prekonal potom až v 37. minúte Jendek. Hostia sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale brankár Vay je momentálne pre súperov veľká prekážka.

V závere sa presadili ešte legionári Coulter s Calofom, za Trenčín znižoval Š. Petráš, ktorého je v mužstve škoda. Poprad je tak na čele súťaže so 76 bodmi, v nedeľu 4. februára sa predstaví na ľade Košíc.

HC Košice – HC´05 Banská Bystrica 0:1

Oceliari pre zmenu absolútne nezvládli tento domáci zápas s Banskobystričanmi. Už v stredu v Michalovciach nepodali očakávaný ofenzívny výkon. Tentoraz tvrdo narazili na vlastnú malátnosť, chýbajúcu precíznosť v zakončení – no hlavne bol proti im zakončeniam fantastický slovinský brankár Krošelj. Zverenci trénera Dana Cemana na neho jednoducho nenašli účinný recept, aj keď sa nedá povedať, že by hrali vyslovene dominantne. A tak padol len jeden gól, jeho autorom bol v 24. minúte Sojka, ktorý prekonal brankára Riečického. Pre strelca gólu to bol premiérový presný zásah v sezóne.

Banská Bystrica sa na 4. Košice dostala už na dostrel 5 bodov, a tak budeme zaiste ešte svedkami napínavej koncovky základnej časti.