Nové Zámky dokonale zaskočili lídra, hrdinom Michaloviec na ľade Slovana brankár Škorvánek (súhrn 40. kola Tipos extraligy)

Na snímke druhý sprava Stanislav Škorvánek (Michalovce) počas zápasu 40. kola hokejovej Tipos extraligy HC Slovan Bratislava - HK Dukla Ingema Michalovce 28. januára 2024 v Bratislave. Zdroj: FOTO TASR/Jaroslav Novák

Zachraňujúce sa Nové Zámky nasypali soľ do rany vedúcemu mužstvu. Hokejisti Spišskej Novej Vsi prehrali ďalší zápas a ich náskok na čele Tipos extraligy sa zmenšil na rozdiel jediného bodu. Zabrali aj Michalovce, ktoré vyhralI na Slovane. Výborne im zachytal reprezentačný brankár Škorvánek.

40. kolo Tipos extraligy:

HC Slovan Bratislava – Dukla Michalovce 1:2

V Bratislave sa hral slušný extraligový hokej. Žiaľ pre Belasých, dlho hľadali účinný recept na fantastického brankára Škorvánka. Hlavne v 17. min. famózne zarmútil zakončujúceho Takáča. To už hostia viedli, keď Daugavinš v 8. min. povodil hráčov domácich a jeho zakončenie tečoval Newton.

V prostrednej tretine to bol festival nepremenených šancí. Až v 42. min. Slovan vyrovnal, keď Poirier dorazil Sersenovu strelu a začalo sa odznova. Následne Slovan držal v oslabení nad vodou brankár Godla. Všetko nasvedčovalo tomu, že kto skóruje, vyhrá. Skóre sa menilo v 54. min. – Daugavinš trafil žŕdku a odrazený puk upratal do siete Vašaš – 1:2. Michalovce potvrdili, že to na Slovan vedia.

HK Spišská Nová Ves – HC Mikron Nové Zámky 3:4

Obrovský šok v Spiš Aréne. Predposledné mužstvo tabuľky dokonale zaskočilo favorita. V 8. min. otvoril skóre hosťujúci Roy, no hneď vzápätí vyrovnal produktívny legionár v domácom drese Merežko. Neskôr sa hostia osmelili a boli nebývale efektívni, keď brankára Suráka postupne prekonali Michnáč, Ligas a Stupka. Hráči lídra tabuľky chceli v záverečnom dejstve niečo s výsledkom urobiť a začali zostra- v 45. min. po prihrávke Rapáča znížil Majdan a obecenstvo ožilo.

V záverečnej power- play navodil drámu v 60. min. Rapáč. Treba poznamenať, že výborným výkonom sa prezentoval ako už tradične brankár Kantor. Aj jeho pričinením Spišiaci opäť doma prehrali a ich náskok na čele tabuľky je už len 1 bod.

HK Nitra – HK Poprad 2:5

Corgoni prehrali počas víkendu 2. domáci zápas. Tentoraz im opäť nevyšla 1. tretina. Skóre otvoril v 13. min. Bjalončík a po ňom sa 2 gólmi odprezentoval najlepší ligový kanonier Dmowski. Keď sa na začiatku 2. tretiny zverenci Antonína Stavjaňu dostali do hry po góle Lacku, hneď na to sa opäť presným zakončením uviedol Bjalončík – 1:4. Do konca prostrednej tretiny sa podarilo znížiť Bajtekovi. V poslednej tretine hostia ešte navýšili skóre zásluhou Dmowského, ktorý tak zavŕšil hetrik.