Nitra to dokázala a získala 2. titul v klubovej histórii! Stavjaňa: Boli sme právom podceňovaní

Tréner Nitry Antonín Stavjaňa dvíha nad hlavu majstrovskú trofej počas osláv titulu po štvrtom zápase finále play off hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra a HK Spišská Nová Ves v Nitre 24. apríla 2024. Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Hokejisti HK Nitra sa stali majstrami Tipos extraligy v sezóne 2023/2024. Rozhodol o tom 4. finálový zápas play-off, v ktorom zdolali Spišskú Novú Ves 2:1 po predĺžení a v celej sérii triumfovali suverénne 4:0 na zápasy. Víťazný gól stredajšieho zápasu zaznamenal v 62. min. útočník Bubela. Pre Corgoňov tak ide o 2. titul v klubovej histórii, radovali sa z neho aj v roku 2016.

Nitrania vedení českým trénerským bardom Antonínom Stavjaňom spravili výrazný krok k zisku majstrovského titulu v utorok v zápase číslo 3, v ktorom výrazne dominovali a vyhrali 5:1. V stredu to bol iný zápasový príbeh.

Domáci hokejisti na súpera spustili ofenzívny oheň a síru, ale v bránke HK Spišská Nová Ves doslova čaroval brankár Surák. Hostia si zavarili v 15. min., keď bol na 5 min. a do konca stretnutia vylúčený útočník Majdan. Postupom hracích minút bolo jasné, že v tomto extrémne dôležitom zápase to môže byť o jednom góle. Ten napokon strelil v 56. min. kanonier Buček, keď využil dieru v obrannom postavení hostí.

Keď sa už-už zdalo, že Nitrania to majú vo vrecku, prišiel oddychový čas Spišskej a následne aj jej vyrovnávajúci gól, ktorý poslal zápas do predĺženia. Merežkovu strelu po buly tečoval za Kašíkov chrbát útočník Burgess v 59. min. V samotnom predĺžení to bol potom rýchly proces – zlatý víťazný gól strelil útočník Bubela s výraznou pomocou Ališauskasa – 2:1. Na ľadovú plochu následne naskákali všetci nitrianski hráči a radovali sa zo zisku 2. titulu v klubovej histórii. Mužstvo, ktorému málokto veril, to dokázalo…

Tréner víťazov Antonín Stavjaňa po finále pre JOJ Šport povedal nasledovné vety. „Zvláštna sezóna, boli sme právom podceňovaní. Potom sa naučili hrať play-off. Ako hokejisti možno nie sme top, ale ako kolektív sme sa ukázali, zomkli a uhrali sme to. Play-off je o nervoch. Trošku nás to zväzovalo, ale ľudia nás tlačili a dávali nám silu. Musíme si vyhodnotiť sezónu, niečo oslávime a odpočinieme si. Uvidíme v najbližšej dobe, čo sa udeje ďalej. Dostal som od vedenia Nitry ponuku na pokračovanie spolupráce už počas série s Popradom, ale musím to všetko ešte zvážiť,“ hovoril tréner, ktorý bol aj pri 1. nitrianskom titule v roku 2016.