Nikdy neberte zdravotné rady od najstarších ľudí na svete, hovoria vedci

Reklama
Tomiko Itooka (vpravo) na snímke, ako v máji oslavuje svoje 116. narodeniny. Zdroj: X/World News 24

Tento jav je možné aplikovať aj na ľudskú populáciu, kde jednotlivci majú rozdielnu mieru šťastia v tom, ako rýchlo starnú.

Zlepšenie zdravotnej starostlivosti a životného prostredia

Napriek tomu, že genetika a šťastie môžu zohrávať významnú úlohu, odborníci zdôrazňujú, že na populačnej úrovni možno dĺžku života zlepšiť vďaka pokroku v zdravotnej starostlivosti a hygiene.

David Sinclair z Medzinárodného centra pre dlhovekosť vysvetľuje, že v posledných sto rokoch došlo k významnému zvýšeniu priemernej dĺžky života vďaka vakcináciam, čistej vode a zlepšeniu zdravotnej starostlivosti. Budúcnosť by podľa neho mala priniesť ďalšie pokroky, ako sú lepšie vakcíny proti chrípke a pásovému oparu alebo lieky na prevenciu kardiovaskulárnych chorôb.

Na záver možno povedať, že aj keď niektorým ľuďom sa podarí žiť cez 100 rokov, ich životy nie sú vždy také idylické, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Starí ľudia často čelia výzvam, ako je osamelosť, a ich životné príbehy nie sú vždy plné osláv a šťastia.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie