NHL: Floridskí Panteri majú Stanleyho pohár. „O tomto som sníval,“ povedal Bobrovskij

Sergei Bobrovsky drží nad hlavou Stanleyho pohár. (Zdroj: TASR/AP)

Do zostavy „panterov“ sa v siedmom súboji finále vrátil skúsený útočník Kyle Okposo, ktorého predtým v dueli číslo šesť nahradil Nick Cousins. Florida mala lepší vstup do rozhodujúceho zápasu a už po necelých piatich minútach ju poslal do náskoku Verhaeghe svojím 11. gólom v play off. Krátko po skončení presilovky šikovne tečoval nahodenie Evana Rodriguesa pomedzi betóny brankára Stuarta Skinnera – 1:0. Radosť domácich však trvala iba 137 sekúnd, pretože v 7. minúte našiel Cody Ceci prihrávkou z vlastného pásma rozbehnutého Mattiasa Janmarka a švédsky útočník dokázal v nájazde prekonať Bobrovského na 1:1.

V prostrednej tretine sa stav dlho nemenil, patovú situáciu potom necelých päť minút pred druhou sirénou naklonil na stranu domácich Reinhart. Ten zvýšil v 36. minúte na 2:1 strelou z pravého kruhu k bližšej žrdi, keď krátko predtým na druhej strane „hasil“ nebezpečnú situáciu v bránkovisku Floridy ruský obranca Dmitrij Kulikov. Pre Reinharta to bol desiaty presný zásah v tohtoročnej vyraďovačke, asistovali mu Verhaeghe i Kulikov.

V tretej perióde mal v presilovke na hokejke gól na 3:1 Sam Bennett, ale zblízka trafil iba do Skinnera. V 52. minúte mohol poistku pridať po prieniku aj Reinhart, na druhej strane Bobrovskij zlikvidoval dve strely Boucharda a sedem minút pred koncom sa proti nemu v obrovskej šanci nepresadil ani McDavid. Kapitán Edmontonu mal blízko k vyrovnaniu aj necelé tri minúty pred sirénou po pase od Boucharda, ale hosťom napokon nepomohla ku skórovaniu ani 70-sekundová hra bez brankára.