Nemec o prvom góle: Zapamätám si ho do konca života

Na snímke vľavo slovenský obranca New Jersey Šimon Nemec, jeho spoluhráč v bránke Akira Schmid a obranca Seattle Kraken Ryker Evans v zápase hokejovej NHL Seattle Kraken - New Jersey Devils v noci na 8. decembra 2023. FOTO TASR/AP/Martin Baumann

Hokejisti Arizony nenatiahli sériu víťazstiev na šesť, keď v domácej Mullett Arene podľahli Philadelphii 1:4. Dvomi gólmi sa o to pričinil Travis Konecny, ktorý v 11. minúte otvoril skóre a v 25. minúte vo vlastnom oslabení zvýšil náskok Flyers na 3:1. Jeho tím dosiahol tretie víťazstvo za sebou a v tabuľke Východnej konferencie poskočil na šiestu priečku, v Metropolitnej divízii je druhý. Za Coyotes odohral 9:24 minúty slovenský útočník Miloš Kelemen, ktorý na bránku súpera vyslal jednu strelu.

V drese Tampy Bay vyšiel naprázdno so 44 bodmi najproduktívnejší hráč súťaže Nikita Kučerov. Lightning, za ktorých odohral slovenský obranca Erik Černák 19:20 minúty a pripísal si okrem mínusky dve strely na bránku, prehrali na ľade Nashvillu 1:5.

Tomáš Tatar si vyrovnal sezónne maximum s troma strelami na bránku, ale prvý gól v drese Colorada stále nestrelil. Odohral necelých 14 minút, jeho tím prehral s Winnipegom 2:4. Odvrátiť štvrtú prehru z uplynulých piatich zápasov nepomohol Avalanche ani návrat obrancu Caleho Makara. Vancouver zdolal Minnesotu 2:0 a ukončil sériu štyroch víťazstiev Wild. Brankár Casey DeSmith zlikvidoval všetkých 26 striel.

NHL – výsledky:

Boston – Buffalo 1:3, Detroit – San Jose 5:6 pp, Montreal – Los Angeles 0:4, Ottawa – Toronto 3:4, NY Islanders – Columbus 7:3, Nashville – Tampa Bay 5:1, Washington – Dallas 4:5 pp a sn, Chicago – Anaheim 1:0, Arizona – Philadelphia 1:4, Calgary – Carolina 3:2 /A. RUŽIČKA (Calgary) 0+1/, Colorado – Winnipeg 2:4, Vancouver – Minnesota 2:0, Seattle – New Jersey 2:1 /Š. NEMEC (New Jersey) 1+0/