fbpx

Nehrám? Odchádzam! Trénera Slovákov krok nahnevaného útočníka ŠOKOVAL

Na snímke slovenskí hokejisti počas zápasu proti Kazachstanu, kde sme vyhrali 6:2. Zdroj: TASR

Ruch okolo nominácie hráčov z KHL utíchol so začiatkom kvalifikácie na olympijské hry, no slovenská hokejová reprezentácia sa musela vysporiadať s ďalšou nepríjemnosťou. Marián Studenič sa nedostal do prvých štyroch útokov, a s pridelenou úlohou vôbec nebol spokojný. Krátko pred štvrtkovým zápasom proti Rakúsku (2:1) tím opustil, píše idnes.cz.

Slovenský hokejový zväz o tomto prekvapivom rozhodnutí informoval v tlačovej správe na webovej stránke niekoľko hodín pred úvodným vhadzovaním. Dvadsaťpäťročný hokejista odišiel na vlastnú žiadosť.

„Mal pocit, že jeho úloha nebude dostatočná. Pred ranným rozkorčuľovaním oznámil trénerom, že tím opustí. Vedenie jeho rozhodnutie zobralo na vedomie,“ píše sa v stanovisku.

Studenič mal byť súčasťou zostavy trénera Craiga Ramsayho, no iba ako trinásty útočník, čo mohlo mnohých prekvapiť.

Očakávalo sa, že sa zaradí medzi ofenzívne opory. Minulá sezóna v AHL mu vyšla, v šesťdesiatich štyroch zápasoch na farme Seattlu nazbieral pätnásť gólov a dvadsaťdeväť asistencií.

Dvakrát sa objavil aj v drese Kraken, ale v zámorí pokračovať nebude. Nadchádzajúci ročník odohrá vo švédskom Färjestade.

V nasledujúcich mesiacoch sa bude môcť plne sústrediť na nové angažmán, ale odchodom z reprezentácie krátko pred štartom kvalifikácie na olympijské hry v roku 2026 si do nej pravdepodobne zavrel dvere.

„Jednoducho sa tak rozhodol, bolo to na ňom. Pre mňa to bolo prekvapenie a šok, ale ako tím sme sa s tým vyrovnali veľmi dobre,“ povedal novinárom sedemdesiattriročný kanadský tréner.

Pochválil aj Miloša Romana, ktorý zastúpil Studeniča na pozícii trinásteho útočníka: „Nemal veľa priestoru, ale keď sme ho poslali na ľad, odviedol svoju prácu. Chcel by som vyzdvihnúť jeho prístup. Je nadšený, keď môže hrať.“

Spokojný mohol byť aj s úspešným vstupom do bojov o účasť na turnaji pod piatimi kruhmi a víťazstvom 2:1, ktoré proti húževnatému Rakúsku neprišlo vôbec ľahko.

Slováci v prvej tretine nevyužili tri presilové hry, góly začali dávať až po prestávke. Skóre otvoril obranca Martin Gernát, krátko nato rozveselil tribúny aj Miloš Kelemen.

Súper zásluhou Marca Kaspera znížil osem sekúnd pred druhou sirénou, v záverečnej tretine sa tlačil za vyrovnaním, ale domácich spoľahlivým výkonom podržal brankár Samuel Hlavaj.

„Presne taký zápas sme očakávali. Bolo to náročné, ale zvládli sme to. Vybojovali sme to a získali dôležité body, takto chceme pokračovať,“ povedal kapitán Tomáš Tatar.

Ďalší zápas čaká Slovákov už dnes o 18.00 hodine proti Maďarsku, ktoré v úvode kvalifikácie prehralo s Kazachstanom 2:5.