„Našim manželom sa vyhrážali našou fyzickou likvidáciou. Sledovali našich manželov, nás a naše deti. Na zastrašovanie posielali našim manželom naše fotografie,“ dodala žena.
Na Pellegriniho, ktorý v minulosti dlhé roky pôsobil vo Ficovej strane, ľudia kričali „podržtaška“.
Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) je podľa predstaviteľov vládnej koalície systémovo podjatý a nemožno ho napraviť. Navrhované zníženie trestných sadzieb zase Ficov kabinet zdôvodňuje snahou dostať ich na úroveň iných európskych krajín. Podľa opozície skutočným dôvodom zmien v trestnom práve je snaha zabezpečiť beztrestnosť pre tých stíhaných ľudí, ktorí sú spätí s vládnymi stranami.
Vláde nevyšla snaha zrušiť tento úrad už k polovici januára. Poslanci opozičných strán svojimi dlhými vystúpeniami a reakciami predlžujú rokovania parlamentu, zatiaľ tak nerozhodli ani o žiadosti vlády prerokovať balík zákonov ohľadom zmien v trestnom práve v zrýchlenom režime, teda na prebiehajúcej schôdzi. Kabinet predlohu schválil vlani v decembri bez širšej odbornej diskusie.
Materiál kritizovali napríklad v úrade európskeho verejného žalobcu. Európska komisia aj prezidentka Zuzana Čaputová sa zase postavili proti prerokovaniu návrhu v zrýchlenom režime. Čaputová oznámila, že v tejto záležitosti požiada o možnosť vystúpiť s prejavom pred poslancami.