fbpx

Na čo nezabudnúť pri balení cestovnej lekárničky? Toto sú tipy odborníčky

Reklama
Ilustračná fotografia (Zdroj: FREEPIK/jcomp)

Na dovolenke sa dospelým tiež môže zísť prípravok na dezinfekciu poranení, náplasti, obväzy, teplomer a repelent. Nevyhnutnosťou sú kvalitné prípravky určené na opaľovanie i po ňom.

Ak cestujete na dovolenku so seniorom, uistime sa, či má zabalené všetky lieky (najmä tie na lekársky predpis) a doplnky výživy, ktoré pravidelne musí užívať, v dostatočnom množstve a vydržia mu počas celého pobytu na dovolenke. „Súčasťou cestovnej výbavy pre seniorov bývajú aj rôzne masti a gély na pohybové problémy. Treba však mať na pamäti, že tieto gély a masti môžu obsahovať látky, ktoré pri reakcii so slnečným žiarením vyvolávajú na koži silnú alergickú reakciu,“ upozorňuje Ľ. Kraus.

Aj napriek dôslednému baleniu sa niekedy môže stať, že na niečo zabudneme. V takom prípade stačí zájsť do miestnej lekárne a poradiť sa s tamojším lekárnikom. „Nepýtajte si však liek podľa jeho komerčného názvu, ten totiž nemusia v danej krajine poznať. Pýtajte si priamo účinnú látku, ktorá je vo všetkých krajinách rovnaká, napríklad paracetamol na zníženie teploty. Prípadne popíšte, aký zdravotný problém vás trápi a lekárnik vám poradí adekvátny variant lieku dostupný v ich krajine,“ dodáva Ľ. Kraus.

Ak sa na dovolenke vyskytnú závažnejšie zdravotné problémy, neváhajme vyhľadať odbornú lekársku pomoc. Najvýhodnejším krytím na cesty do zahraničia je v takýchto prípadoch kombinácia európskeho preukazu zdravotného poistenia (EPZP) a komerčného cestovného poistenia liečebných nákladov.

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie