Zmenil životný štýl
Tohto odporúčania sa držal aj Simon. Okrem Alzheimerovej choroby sa v ich rodine často vyskytoval infarkt, preto sa Američan rozhodol zmeniť životný štýl, aby ostal na svete čo najdlhšie. Keďže nemal dobré prognózy ani ohľadom srdca, rozhodol sa podstúpiť operáciu a brať lieky na zníženie cholesterolu. Lekári mu tiež naordinovali trikrát do týždňa silový tréning a 45 až 60 minút chôdze alebo behu.
„Zamiloval som si ranné prechádzky pri východe slnka. Prechádzam sa hodinu a pol a počúvam podcasty. Každý deň prejdem desaťtisíc krokov alebo viac. Taktiež trikrát týždenne hodinu cvičím celé telo s činkami,“ povedal.
Stredomorská kuchyňa
Simon si okrem toho upravil aj jedálniček. Začal sa vyhýbať cukru, umelým sladidlám, alkoholu a ultra-spracovaným potravinám. Zaradil jedlá zo stredomorskej kuchyne a v priebehu deviatich týždňov schudol 21 kilogramov.
Lekári mu tiež predpísali lieky na nespavosť. Simon mával problémy so spánkom, čo mohlo viesť k zhoršeniu kognitívnych funkcií a rozvoju Alzheimerovej choroby.
Všetky prognózy a liečbu mal na starosti neurológ Richard Isaacson, ktorý je zároveň riaditeľom výskumu v Inštitúte pre neurodegeneratívne choroby v Boca Raton na Floride.
Keď uvidel Simonove výsledky z krvných testov po 14 mesiacoch od zmeny životného štýlu, nestačil sa čudovať:
„Musel som sa znova nadýchnuť. Výsledky testov jeho mozgu boli v normále.“
Neurológ testy zopakoval viackrát, prognózy stále vyzerajú pozitívne. Simonovi oznámil, že jeho snaha má zmysel a pomaly sa Alzheimerovej chorobe vzďaľuje.
Isaacson v závere dodal, že aj keď ide o pozoruhodné výsledky, ešte sa z nich nedá určiť konkrétny záver. Ide totiž len o jedného človeka a rovnakú liečebnú metódu by musel aplikovať na viacero pacientov.