Mladí Slováci nadelili Nórsku 8 kúskov a vyhrali 3. zápas, úradoval aj hviezdny Dvorský

Na snímke vľavo útočník Alex Čiernik počas mediálneho tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov pred prípravou na juniorský svetový šampionát vo Švédsku, v ICE Aréne vo Zvolene 14. decembra 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov sa na MS vo Švédsku dočkali 3. víťazstva v B skupine. Húževnaté Nórsko zdolali 8:4, keď skóre museli otáčať. Hlavne v 2. tretine však predviedli doslova gólový uragán. 2 gólmi sa odprezentoval Servác Petrovský a čo je potešiteľné, strelecky účet si otvorila aj naša najväčšia hviezda Dalibor Dvorský, ktorý odohral skvelý zápas. Po 3 odohratých zápasoch tak máme na konte plný počet 9 bodov, skupinu zakončíme zápasom s USA.

„Je to pre nás veľký úspech. Mať plný počet bodov po troch zápasoch, to si dlho nepamätáme. To, čo do zápasu vložíte, sa vám vždy vráti. Dokázali sme, že máme kvalitu a boli sme odmenení. Tímy majú svoju kvalitu, Nóri mali dobrý vstup do zápasu. My sme sa postupne vrátili, robili dobré rozhodnutia a v druhej tretine sme dominovali,“ uviedol tréner slovenskej reprezentácie Ivan Feneš.

Úvodné dejstvo prinieslo na ľade veľký boj. Hral sa svižný, aktívny hokej. Nóri po 2 prehrách zapli naplno. Do bránky nášho výberu sa postavil Gajan, ktorého už v 4. min. prekonala najväčšia hviezda súpera. Brandsegg – Nygard si prevzal puk vo vlastnom pásme, prekorčuľoval s ním až do nášho obranného pásma a tiahlou strelou k vzdialenejšej žŕdke otvoril skóre – 0:1. Následne nás v rozlete pribrdzili vylúčenia. Nehrali sme príliš dobre, ani našu prvú presilovku pri vylúčení Lokkeberga sme nezahrali presvedčivo.

„Začiatok duelu nebol podľa našich predstáv, inkasovali sme rýchly gól a nehrali sme dobre. Nezlomilo nás to a hrali sme ako tím. Pri góle na 5:1 som nepochyboval o tom, že to bude víťazný presný zásah. Snažím sa nevnímať štatistiky, ale pozerať sa na tímový úspech,“ podotkol útočník Servác Petrovský.

Predsa sme však našli cestu ku gólom – v 14. min. pri vylúčení Olssena sme rozkrútili povestný presilovkový kolotoč. Na jeho konci Petrovský nezištne, lež absolútne geniálne našiel hokejku Honzeka, ktorý prekonal Aarsunda. O pár sekúnd sme už viedli. Výborne sme zapracovali v útočnom pásme, puku sa zmocnil Dvorský, krížne nabil na strelu Pekarčíkovi, ktorý puk netrafil ideálne, ale ten prešiel pomedzi betóny brankára – 2:1. V závere tretiny bol ešte v prečíslení 2-1 náš 3. útok, no zakončenie Honzeka tentoraz nenašlo sieť. Účel v úvodnej tretine posvätil prostriedky.

V prostrednom dejstve sme boli neskutočne efektívni. Hrali sme mimoriadne účelne a dosiahli sme 5 strelených gólov. Ako prvý bol v šanci aktívny Honzek, svoj nájazd od polovice klziska ale úspešne nezakončil. Získal však presilovku a tú v 24. min. zakončil Dvorský, po krátkej beckhandovej kľučke na Aarsunda. V gólostroji sme pokračovali. V 27. min. sme predviedli učebnicovú akciu po osi Mešár- Štrbák – Petrovský – 4:1. O minútu si strelecky disponovaný Petrovský gólovú radosť zopakoval, keď po uvoľnení od Sýkoru prepasíroval puk pomedzi betóny brankára Nórov.