fbpx

Mizéria Zvolena pokračuje, fantastické Michalovce dosiahli 7. víťazstvo v sérii (súhrn 24. kola Tipos extraligy)

Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák

HKM Zvolen – HK Dukla Michalovce 3:4

Súboj pod Pustým hradom sledovalo len 1 402 divákov. Aj preto, že hráči HKM sú v neskutočnej kríze, útlme. V nedeľu im nevyšla 1. tretina, po ktorej prehrávali 0:2 po presných zakončeniach Puliša s Heardom. V prostrednom dejstve však predsa zdvihli hlavy a vyrovnali – do bránky reprezentanta Škorvánka sa presadili Viedenský s Bondrom.

Zvolenčania išli dokonca do vedenia, keď sa v 47. min. gólom blysol sviatočný strelec, obranca Kubka. No Rytieri si kalich horkosti vypili do dna, keď sa v závečnej 10-minútovke presadili strelami za Kupského chrbát Bindulis so Santosom. Michalovce tak vyhrali 7. zápas v sérii. Zvolen prehráva a je v očakávaní ďalších zmien.

HC´05 Banská Bystrica – HC Košice 2:1

Banskobystričania poriadne zaskočili úradujúceho majstra. Pripísali si tak na svoje konto 3. výhru, Oceliari naopak 3. nezdar v rade (Trenčín, Humenné, BB). Pod Urpínom išli do vedenia domáci už v 1. min., keď brankára Janusa prekonal Petriska.

Diváci (2 013) potom boli svedkami síce svižného hokeja, ale góly dlho neprichádzali. Až v 51. min. vyrovnal hosťujúci obranca Breton. V 55. min. si však hlavné zápasové slovo zobral čerstvý reprezentant – obranca Bačík – a gólom rozhodol o domácom víťazstve. Košice sa zošmykli na 2. miesto, HC´05 išlo hore, na 6. miesto.

Program 25. kola Tipos extraligy (piatok 8. 12. 2023): Banská Bystrica – Humenné, Michalovce – Spišská Nová Ves, Poprad – Košice, Nové Zámky – Trenčín, Liptovský Mikuláš – Nitra, Slovan – Zvolen.