Michalovce dobili Steel Arénu a sú druhé, Zvolenčan Hecl hetrikom zostrelil Nitru (súhrn 45. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava Filip Vašaš (Michalovce), Marek Bartánus, brankár Dominik Riečický a Shawn Lalonde (všetci Košice) v zápase 45. kola hokejovej Tipos extraligy HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 18. februára 2024 v Košiciach. FOTO TASR - Roman Hanc

Aj prostredná tretina bola gólovo vyrovnaná – na Mikúšovu presnú strelu odpovedal v 35. min. Puliš. Bol to potom práve Puliš, kto v čase 58:39 dostal prihrávku spoza bránky od Santosa a v koncovke sa pred Riečickým nemýlil – 2:3. Michalovce si upevnili 2. miesto, Košice sú opäť v strate.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC´05 Banská Bystrica 4:2

Domáci Liptáci sa chceli pozviechať po niekoľkých predchádzajúcich prehrách. Podarilo sa im to proti slabo hrajúcim hosťom. Do vedenia išli v 15. min. po presnej strele Fekiača. Na začiatku 2. tretiny potom navýšili domáce skóre legionári Berry s Avcinom. Hosťujúca odpoveď bola potom blesková, lež nedostatočná – v rozpätí 11 sekúnd skórovali Luža s Gašparom.

V 58. min. definitívne rozhodol o 3 bodoch pre Mikulášanov strelou do prázdnej bránky obranca Ullman, novic v domácom drese.

HKM Zvolen – HK Nitra 4:3 sn.

Výborný hokej pod Pustým hradom. Domáci hráči 3 – krát v zápase viedli, no hostia dokázali vždy gólovo odpovedať. HKM mal skvelý nástup, ktorý korunoval gólom Hecl, no v závere tretiny vyrovnal zblízka Newell. V 2. tretine padol jeden presný zásah, dosiahol ho v 37. min. Hecl.

Zverenci Antonína Stavjaňu vyrovnali v 46. min. Bučekom, no už o 3 minúty dostal HKM opäť do vedenia aktívny Lukosevicius. Posledné slovo mal v 57. min. Lacka – 3:3. V predĺžení sa nerozhodlo – v samostatných nájazdoch dokonal svoj hetrik v zápase Hecl.

Program 46. kola Tipos extraligy (piatok 23. februára): Banská Bystrica – Michalovce, Humenné – Nové Zámky, Poprad – Liptovský Mikuláš, Slovan – Košice, Trenčín – Zvolen, Nitra – Spišská Nová Ves.