MFK Skalica – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 v 1. kole, rozhodol Haša

Na snímke zľava brankár ViOn-u Matej Slávik, hráč Skalice Alex Sobczyk a hráč ViOn-u Matej Moško bojujú o loptu v zápase 1. kola futbalovej Niké ligy MFK Skalica - FC ViOn Zlaté Moravce v Skalici v sobotu 29. júla 2023. FOTO TASR/Lukáš Grinaj

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili vo svojom úvodnom zápase v novom ročníku Niké ligy doma nad FC ViOn Zlaté Moravce 2:0.

V bezgólovom prvom polčase boli aktívnejší hostia. V druhom dejstve otvoril skóre Roman Haša duelu a v 83. minúte Denis Baumgartner potvrdil víťazstvo Skalice.

1. kolo Niké ligy:

MFK Skalica – FC ViOn Zlaté Moravce 2:0 (0:0)

Góly: 58. Haša, 83. Baumgartner, ŽK: Baumgartner (Skalica). Rozhodovali: Kráľovič – Hancko, Vitko, 1133 divákov.

Skalica: Luksch – Krčík, Podhorin, Ranko, Matejov – Nagy, Mášik (74. Moura) – Kousal (63. Smékal), Haša, Yao (90. Rudzan) – Sobczyk (63. Baumgartner)

Zlaté Moravce: Slávik – Majdan, Nagy, Moško, Čonka (37. Suľa) (79. Mijič) – Gono, Duga, Brenkus (71. Weir) – Mondek, Čerepkai, Švec (71. Nsumoh)