Meta reaguje na nové zákony: Na sociálnych sieťach budú pre mladých platiť prísnejšie pravidlá!

Ilustračná fotografia (Zdroj: Pexels)
Reklama

Spoločnosť Meta sprísňuje bezpečnostné pravidlá pre tínedžerov na svojich platformách. Používatelia mladší ako 16 rokov budú môcť vysielať naživo len so súhlasom rodičov. Meta tiež posilňuje kontrolu obsahu správ a rozširuje rodičovské nastavenia, pričom prvé zmeny zavádza v USA, Spojenom kráľovstve, Austrálii a Kanade.

Prísnejšie pravidlá pre mladších používateľov

Spoločnosť Meta pokračuje v rozširovaní bezpečnostných opatrení na svojich platformách. Ako informuje The Guardian, tínedžeri mladší ako 16 rokov budú môcť na Instagrame využívať funkciu živého vysielania len so súhlasom rodičov. Rodičovský súhlas bude potrebný aj na vypnutie automatickej funkcie, ktorá rozmazáva obrázky v správach pri podozrení na nahotu.

Rozšírenie zmien

Tieto nové opatrenia nadväzujú na kroky, ktoré Meta zaviedla už v minulom roku. Pre používateľov do 18 rokov boli vtedy nastavené prísnejšie pravidlá ochrany. Teraz spoločnosť ešte viac sprísňuje podmienky najmä pre vekovú skupinu do 16 rokov. Starší tínedžeri vo veku 16 a 17 rokov budú mať tieto bezpečnostné nastavenia predvolene aktivované, avšak budú si ich môcť samostatne upraviť.

Viac možností kontroly pre rodičov

Novinky prinesú rodičom viac možností v dohľade nad používaním aplikácií ich detí. Medzi nové funkcie bude patriť:

  • možnosť nastaviť denný časový limit používania aplikácie,
  • možnosť blokovať prístup k platformám počas určených hodín,
  • sledovanie účtov, s ktorými ich deti komunikujú.

Zmeny len v niektorých krajinách

Bezpečnostné opatrenia sa zatiaľ zavádzajú v Spojených štátoch, Spojenom kráľovstve, Austrálii a Kanade. Meta zatiaľ nešpecifikovala, kedy budú nové pravidlá dostupné aj pre používateľov v Európe.

Reakcia na legislatívne zmeny

Rozšírené opatrenia sú vnímané ako reakcia na nové legislatívne požiadavky, napríklad na britský zákon Online Safety Act. Tento zákon sprísňuje požiadavky na ochranu pred nezákonným obsahom, ako je sexuálne zneužívanie detí, podvody či teroristický materiál.

Online platformy, vrátane Facebooku, Instagramu a Googlu, sú teraz povinné aktívne zasahovať a zabraňovať šíreniu nelegálneho obsahu ešte pred jeho zverejnením.

Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Zaujímavosti