„Posádka plachetnice sa buď nedokázala vyhnúť kolízii“, alebo mohla byť dole s jachtou na automatickom pilote, povedal Saltwire anonymný zdroj. Kanadská pobrežná stráž a vojenské lietadlá nezaznamenali trosky ani žiadne známky lode, uvádza Saltwire.
Vo videu na ich kanáli YouTube dvojica vysvetlila, ako by sa ich výlet – nazvaný Zelená odysea – spoliehal na plachty, solárne panely, batérie a elektrický motor prerobený z auta.
„Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme ukázali, že môžete cestovať bez spaľovania fosílnych palív,“ povedal Clibbery vo videu zverejnenom 12. apríla. „Je to pravdepodobne najväčšie dobrodružstvo našich doterajších životov,“ dodala pani Packwood.
Dvojica sa náhodou stretla v Londýne v roku 2015, keď sa pani Packwood pripravovala darovať obličku svojej sestre a pán Clibbery, inžinier na dôchodku, bol na návšteve Londýna. Podľa osobného blogu pani Packwood sa zosobášili v Kanade na svojej jachte o rok neskôr, predtým, ako v roku 2017 potvrdili svoje sľuby na tradičnom ceremoniáli pôstu rúk v Stonehenge.
Pani Packwood, pôvodom z Warwickshire, po genocíde v roku 1994 pracovala v Rwande pre OSN a mala bohaté skúsenosti ako humanitárna pracovníčka. V záverečnom príspevku z 11. júna dvojica na Facebooku napísala: „Kapitán Brett a prvá dôstojníčka Sarah vyplávali na 2. úsek Zelenej odysey na palube Theros – 42 stopovej plachetnice GibSea. Poháňaný vetrom a slnkom. Smerom na východ na Azory.“