Dr. Patterson vysvetlil, ako nikotín pôsobí ako „vazokonstriktor“, čo znamená, že zužuje malé krvné cievy, čím znižuje prísun kyslíka. Ak pripravíte kľúčové kožné bunky o tento kyslík a výživu, pokožka bude ochabovať a vráskavieť skôr ako normálne. Môže to tiež viesť k pigmentácii, škvrnitosti a nerovnomernému sfarbeniu pokožky.
Tiež bolo zistené, že to môže viesť k opuchu tváre, a vaperi majú častejšie suchú pokožku, zvýšenú citlivosť, podráždenie a vyrážky. Vapy tiež obsahujú propylénglykol, ktorý môže dráždiť pokožku, a nikotín môže zvýšiť produkciu mazu (nadmerného oleja), čo môže upchávať póry a spôsobiť vyrážky.
Stručne povedané, tým, že prestanete vapovať, pomôžete zvýšiť prietok krvi, čo znamená, že vaša pokožka vám v dlhodobom horizonte poďakuje a vaše hladiny oxidu uhoľnatého klesnú, čím sa zabezpečí, že vaša pokožka bude bez toxínov z drsných chemikálií.
Podľa britského Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb došlo vo Veľkej Británii v roku 2021 k prepuknutiu ochorení súvisiacich s vapovaním, ktoré malo za následok 39 úmrtí a 2000 poranení pľúc.