Ligový prierez: Na čele súťaže skvelý Trenčín, Trnava s ďalším zakopnutím v City aréne

Zdroj: FOTO TASR/František Iván, facebook/Niké liga

MFK Dukla Banská Bystrica – ViOn Zlaté Moravce 1:1

Pod Urpínom sa hral vskutku svižný duel. Do vedenia išiel pomerne skoro, už v 3. minúte hosťujúci ViOn po presnej strele Miroslava Gona. Po pár minútach mohlo byť už 0:2 po hlavičke Balaja, po ktorej sa zaskvel v zápase vynikajúci brankár Matúš Hruška. Hráči Dukly mali isté problémy v hre, boli tak trochu kŕčovití, predsa si len našli svoje šance v zápase. Dvakrát sa však nepresadil Enzo Arevalo Acosta. Vyrovnať sa podarilo až kapitánovi Róbertovi Polievkovi v 58. minúte. Rozhodnúť o troch bodoch mohol v 82. min hosťujúci Roman Čerepkai po prihrávke Majdana, v tutovke však trafil iba brankára Hrušku – a tak sa body delili. Pre Duklu to znamená natiahnutie skvelej 7 zápasovej šnúry bez prehry. ViOn, naopak, získal len 2. bod v sezóne a je predposledný.

Postava zápasu: Matúš Hruška

MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová 1:5

Michalovská mizéria pokračuje. Zverenci trénera Mareka Petruša sa neskutočne trápia. V sobotu proti Podbrezovej pritom išli do vedenia po góle stopéra Marjanoviča. Následne trafil brvno Michal Jeřábek, no potom sa v zápase presadzovali už iba hostia, ktorí sa prezentovali niekoľkými výstavnými strelami. Postupne skórovali Blahút, Assinor, Kabongo, Kováčik a Okunola. S domácimi je zle a na pondelkovom zasadnutí vedenia klubu sa bude riešiť aj pokračovanie trénera Petruša, ktoré je tak na hrane. Podbrezovčania majú iné starosti, po ich dominantnom víťazstve sú už na skvelom 2. mieste v tabuľke. Mohli byť aj vyššie, ak by v sezóne zbytočne nepostrácali body z dobre rozohraných zápasov.

Postava zápasu: Peter Kováčik

FC Spartak Trnava – MFK Ružomberok 2:2

Trnava vo štvrtok vysoko prehrala v Razgrade v Konferečnej lige, na čo chcela dať zabudnúť domácim ligovým víťazstvom. Do vedenia išla v 41. minúte po góle aktívneho Erika Daniela, potom však prišlo pokračovanie neslávneho príbehu – opäť inkasovala krátko po zmene strán, tentoraz v 48. min po zásahu Samuela Šefčíka. Po vyrovnaní hostí však znova strhla výsledok na svoju stranu, po góle Michala Ďuriša z 54. min. Hrala dobre, aktívne, mala aj svoje šance. Prišla ale nešťastná strata lopty od Jána Bernáta a gól na 2:2 od Štefana Gereca. Tréner domácich Michal Gašparík tomu nemohol uveriť. Po svojom nástupe do funkcie trénera Spartaka Ružomberok ešte nezdolal, aj preto Trnava v tabuľke už dosť výrazne stráca. S 9 bodmi je na 7. mieste, v stredu hrá dohrávku proti Košiciam.

Postava zápasu: Michal Ďuriš